» » سومین همایش بزرگداشت سعدی در روز قلم در کردکوی

سومین همایش بزرگداشت سعدی در روز قلم در کردکوی

 به مناسبت روز قلم و بزرگداشت سعدی، سومین همایش بزرگداشت سعدی با عنوان « پروانه های پراکنده » روز شنبه ١٥ نیر ماه ساعت ١٨در تالار اداره فرهنگ و ارشاد اسلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ، سومین همایش بزرگداشت سعدی با همکاری موسسه علمی پژوهشی دارالفنون و با حضور اساتید برجسته استانی و شهرستانی و علاقه مندان برگزار شد .

یاسر مسعودی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردکوی ضمن تبریک ایام دهه کرامت و توضیحاتی درخصوص زندگی سعدی و معرفی دو اثر گلستان و بوستان یادآور شد : گلستان و بوستان یک دوره کامل ازحکمت عملی است. چرا که حوزه های مختلف مثل علم سیاست، اخلاق وحتی تدبیر منزل را با بهترین عبارات مطرح کرده است.

وی درادامه ضمن معرفی سعدی به عنوان سخنور برجسته ای که برای همه اقشار و طبقات و افراد موارد پند آموز داشته است، افزود : هیچ کس به اندازه سعدی پادشاهان و صاحبان اقتدار را به حسن سیاست ودادگری دعوت نکرده است.

وی درادامه آموزه های سعدی را برای همه افراد و طبقات، قابل استفاده کارآمد و موثر ارزیابی کرد و بیان داشت: بزرگانی مثل حافظ، سعدی، مولانا و فردوسی جوهره تمدن و فرهنگ ایران هستند که امیدواریم دراین نوع همایش ها با قسمتی از این فرهنگ و تمدن، آشنا شویم.

در ادامه مراسم چند تن از اساتید چون حنیف خورشیدی ، یوسف مسگری ،مهران انارکیان ، رحیم افضلی راد به ایراد سخنرانی در خصوص سعدی پرداختند .

غزل خوانی دسته جمعی یکی از حکایات سعدی توسط بانوان ، دکلمه خوانی غزلیات سعدی و تقدیر از اساتید حاضر در همایش و دختران فعال در عرصه شعر و ادبیات بخصوص حافظ خوانی ، سعدی خوانی و شاهنامه خوانی به مناسبت روز دختر از جمله برنامه ها این همایش بود .

یادآوری می شود در این همایش از تصویر استاد کریم الله قائمی استاد شعر و ادب استان گلستان که هنرمند کردکویی(سمیه زاهد) آن را خلق کرده بود، پرده برداری شد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.