» » بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از دفتر روزنامه گلشن مهر

بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از دفتر روزنامه گلشن مهر

بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از دفتر روزنامه گلشن مهر

 عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و هیات همراه  در عصر دوشنبه  17 تیر ماه از دفتر روزنامه گلشن مهر در شهرستان گرگان بازدید کرد و با مدیر مسئول، صاحب امتیاز و جمعی از کارکنان آن روزنامه به گفتگو نشست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، در این دیدار صمیمی ابتدا مریم قرآنی مدیر مسئول روزنامه گلشن مهر ضمن خوش آمد گویی؛ به بیست سالگی این نشریه استانی اشاره کرد و گفت: گلشن مهر  در تاریخ 17 مرداد ماه 78 آغاز به فعالیت کرد و تاکنون بیش از  هزار و ۸0۰ شماره در قالب هفته نامه و دوروزنامه چاپ شده است و از ابتدای تیرماه  امسال انتشار روزانه داشته ایم.

قرآنی ضمن یادآوری و ذکر برخی خاطرات از نخستین روزهای شکل گیری این نشریه استانی و نگاه حمایتی به خصوص به جوانان صاحب قلم که امروزه هریک از آن ها در سطوح مختلف اجرایی و فرهنگی و هنری در سطح استان مشغول به خدمت رسانی هستند، گفت: بیست سال از اولین شماره ای که گلشن مهر به عنوان یک رسانه کاغذی در عرصه مطبوعات منتشر شد می گذرد؛ طی این ساله ها فراز و نشیب های فراوانی را پشت سر گذاشته ایم .

وی به برخی دغدغه ها که کماکان حل نشده باقی مانده اند، اشاره کرد و  گفت: منصفانه است که مدیران ارشد استان و سایر مسئولان کمک کنند تا انتشار روزانه ادامه یابد تا بتوانیم بار و قدم کوچکی در مسیر توسعه فرهنگی و اجتماعی استان برداریم. 

سپس احسان مکتبی صاحب امتیاز روزنامه گلشن مهر با اشاره به اصول ششگانه ای که از روز نخست برای اهداف نشریه تبیین شده بود و همچنان بدان پایبند هستند، اظهار کرد: صداقت در اطلاع رسانی، پرهیز از نفی دیگران، دفاع از حقوق شهروندان، همزیستی مسالمت آمیز، اعتدال و توسعه محوری، اصول شش گانه روزنامه گلشن مهر از ابتدای فعالیت است .

وی ضمن ارائه چند پیشنهاد سازنده در مسیر توسعه ی رسانه در سطح استان، اظهار کرد: امید است بتوانیم در کنار یکدیگر و بدون نفی دیگری به موضوعات اساسی استان و دغدغه هایی که مردم با آن روبرو هستند بپردازیم.

در ادامه عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ضمن تبریک بیستمین سال فعالیت مداوم روزنامه گلشن مهر، گفت: نشریاتی که تولید محتوا دارند و هدفمند و با نگاه توسعه ای قلم می زنند مطلوب نظرند که امیدواریم این مهم را در تمام نشریات استان شاهد باشیم.

وی ضمن تاکید به ضرورت توجه به فعالیت های اثر بخش درحوزه رسانه، اظهار کرد: شایسته است اصحاب رسانه ی استان گلستان در حد توان؛ بسترهای فکری و حسی لازم را برای ارتقاء روحیه فرهنگ دوستی، توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر و توریسم فرهنگی به منظور معرفی و جهانی شدن فرهنگ و هنر استان با قدم و قلم خویش فراهم آورند.

یادآوری می شود بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی از آرشیو سالها فعالیت روزنامه گلشن مهر و اهدای هدیه فرهنگی به رسم یادبود به تحریریه ی این روزنامه ی استانی، پایان بخش این دیدار صمیمی بود.

 

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.