» » روستای یساقی و زیارت: میزبان جشنواره فرهنگی هنری روستا و عشایر در غرب و مرکز گلستان

روستای یساقی و زیارت: میزبان جشنواره فرهنگی هنری روستا و عشایر در غرب و مرکز گلستان

روستای یساقی و زیارت: میزبان جشنواره فرهنگی هنری روستا و عشایر در غرب و مرکز گلستان

 معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، از برپایی جشنواره فرهنگی هنری روستا و عشایر در غرب و مرکز استان به میزبانی روستای یساقی و زیارت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، احمد گلچین افزود: این جشنواره فرهنگی و هنری در غرب استان در تاریخ  26 تا 28 تیرماه از ساعت 17 تا 22 به همت و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و فرمانداری و بخش داری کردکوی در دیار شالی استان روستای یساقی برگزار می شود.

وی ادامه داد: همچنین این رویداد فرهنگی و هنری در تاریخ 27 و 28  تیرماه از ساعت 18 تا 22 به همت و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان،  دبیرخانه شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،فرمانداری گرگان، دهیاری و شورای اسلامی روستای زیارت و موسسه فرهنگی هنری نوای ترنم گلستان در روستای گردشگری زیارت شهرستان گرگان در مرکز استان برپا خواهد شد.

گلچین افزود: برپایی نمایشگاه سوغات و صنایع دستی، غذاهای بومی و محلی، اجرای آیین ها و موسیقی اقوام، اجرای نمایش ها و بازی های بومی و محلی از جمله برنامه های پیش بینی شده ویژه نخستین جشنواره فرهنگی هنری روستا و عشایر استان گلستان ( ایران من گلستان شاد) است.

یادآوری می شود پیش از این در سه روز، از تاریخ 29 تا 31 خرداد ماه با حضور مسئولان کشوری و استانی و مردم شریف و هنردوست خطه ی همیشه سرسبز گلستان جشنواره فرهنگی هنری بهار  روستا و عشایر در شرق استان در روستای مرزبن شهرستان آزادشهر برگزار شد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.