» » فراخوان طراحی پوستر «شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر» منتشر شد

فراخوان طراحی پوستر «شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر» منتشر شد

فراخوان طراحی پوستر «شبکه شهرهای خلاق  فرهنگ و هنر» منتشر شد

 معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از انتشار فراخوان طراحی پوستر «شبکه شهرهای خلاق  فرهنگ و هنر» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، رمضان یازرلو افزود: معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طرح «شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر» را با لحاظ اهمیت نگاه آینده‌محور و آمایشی در جهت توسعه عدالت فرهنگی و ترویج فرهنگ و هنر ایرانی ـ اسلامی و تقویت و کاربردی‌سازی زیرساخت‌های فرهنگی و هنری موجود و حمایت از طرح‌های خلاقانه برآمده در بسترهای محلی و بومی به اجرا می‌گذارد.

وی ادامه داد: ام نخست این مسیر شناسایی داشته‌ها، ظرفیت‌های انسانی، فرهنگی، هنری و طبیعی در مناطق مختلف کشور است. هر شهر بر مبنای گزارش‌هایی که ارائه می‌دهد و برنامه‌هایی که تدوین می‌کند مورد ارزیابی و داوری قرار گرفته و به عضویت یک شبکه خلاق فرهنگ و هنر در می‌آید. اعضای شبکه‌ شهرهای خلاق، در اولویت دریافت مجموعه‌ای از خدمات، تسهیلات، اعتبارات و منابع قرار می‌گیرند تا زیرساخت‌های لازم را توسعه داده و برنامه‌های معرفی شده را اجرا کنند.

یازرلو درباره مقررات عمومی فراخوان، گفت: هنرمندان به همراه هر طرح پیشنهادی،توضیحات مفهومی طرح را ارسال کنند. طرح‌ ارسالی نباید قبلاً درجایی چاپ، کپی و استفاده‌شده باشد، حجم فایل ارسالی حداقل ۲ و حداکثر ۵ مگابایت با پسوند JPG باشد و به آدرس الکترونیکیshahre.farhang.honar@gmail.com ارسال و همراه با هر طرح توضیحات کامل طرح  قید شود، طرح‌ پس از انتخاب باید با کیفیت مناسب چاپ، تهیه و ارائه شود، در موضوع ایمیل حتماً نوشته شود: « شبکه شهرهای خلاق  فرهنگ و هنر» ، مشخصات طراح همراه با فایل ارسالی ذکر شود، نام و نام خانوادگی/سال تولد/نام شهر یا روستا/تلفن ثابت/تلفن همراه، همه هنرمندان می­توانند در این فراخوان شرکت کنند و هر نفر می­تواند تا سه طرح ارسال کند.

وی درباره مقررات تخصصی فراخوان نیز، اظهار کرد: پوستر طراحی شده می‌بایست بازتاب نگرش و مفهومی از توجه به هنر و صنایع خلاق فرهنگی و هنری و نیز سنن و آئین­های ایرانی باشد، سایز پوستر ۵۰ در ۷۰ سانتی متر با dpi ٣٠٠ باشد،  هنرمندان با توجه به موضوع جشنواره، علاوه بر زیبایی و ماندگاری متن، گرافیک و تصویرگری به موضوع جشنواره توجه داشته باشند و توجه به نمادها و ارزش‌های ملی و اسلامی در طراحی پوستر مورد توجه قرار گیرد.

رمضان یازرلو در خاتمه، گفت: به پوستر برگزیده علاوه بر مبلغ ۱۵ میلیون ریال جایزه ، لوح تقدیر اهدا خواهد شد و علاقه مندان می توانند آثار خود را تا تاریخ 5 مرداد ماه ارسال کنند.

یادآوری می شود نتیجه نهایی و اثر برگزیده طراحی پوستر «شبکه شهرهای خلاق  فرهنگ و هنر» در تاریخ 10 مرداد ماه اعلام خواهد شد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.