» » 9 کتابفروشی فعال در طرح «تابستانه کتاب 98» استان گلستان

9 کتابفروشی فعال در طرح «تابستانه کتاب 98» استان گلستان

 همزمان با سراسر کشور و به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی طرح «تابستانه کتاب 98» از 25 تیر ماه در استان گلستان نیز آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی های سراسر کشور، مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می کند.

در این طرح کتابفروشی هایی که شرایط لازم را دارا باشند، پس از ثبت نام، می توانند کتاب های خود را که با شرایط تعیین شده مطابقت داشته باشند به خریداران بفروشند و موسسه خانه کتاب به نمایندگی از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت امور فرهنگی؛ مبلغ یارانه خرید کتاب را به کتابفروش ها پرداخت خواهد کرد.

در این طرح، دوستداران و علاقمندان به کتاب و کتاب خوانی می توانند با مراجعه به کتابفروشی های عضو طرح، کتاب های تالیفی را با یارانه 25 درصد و کتاب های ترجمه را با یارانه 15 درصد خریداری کنند.

در استان گلستان نیز همزمان با سراسر کشور 9 کتاب فروشی عضو این طرح هستند که از این تعداد 6 کتاب فروشی در مرکز استان، شهرستان گرگان (کتاب فروشی خانه کتاب، شهر کتاب، بانک کتاب جلالی سه، جنگل، سرزمین کتاب و پاتوق کتاب گرگان) فعال هستند و 2 کتاب فروشی( شهر کتاب و سلام) در گنبدکاووس و یک کتابفروشی(اوستا) در شهرستان کردکوی پذیرای دوستداران یار مهریان کتاب خواهند بود.

یادآوری می شود اسامی و مشخصات کتابفروشی های عضو طرح«تابستانه کتاب 98» به تفکیک هر استان  بر روی سایت  tarh.ketab.ir  قابل مشاهده است و نیزسقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر ۱۲۰ هزار تومان است که می توانند در چند نوبت و از چند کتابفروشی، کتاب های مورد نیاز خود تهیه کنند.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.