» » امام هشتم در میان ترکمن ها احترام خاص و ویژه ای دارد

امام هشتم در میان ترکمن ها احترام خاص و ویژه ای دارد

امام هشتم در میان ترکمن ها احترام خاص و ویژه ای دارد

فرماندار آق قلا ضمن خوانش قطعه شعری از مختومقلی فراغی درباره امام رضا(ع) در دومین جشنواره موسیقی «آوای ارادت» ، گفت: ترکمن ها از دیرباز احترام خاصی به اهل بیت و امام رضا (ع) داشته اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، امیر شیرتوماج فرماندار آق قلا در دومین جشنواره موسیقی «آوای ارادت» به میزبانی شهرستان آق قلا، افزود: ترکمن ها امام رضا (ع) را به قیزیل امام می شناسند و شوق اشتیاق دیدار و زیارت حضرت رضا(ع) در دل هر ترکمنی موج میزند.

وی ادامه داد: امام هشتم در میان ترکمن ها احترام خاص و ویژه ای دارد. تازه دامادهاو تازه عروس ها به زیارت امام رضا رفته، دعای حاجت می خوانند. جوانان دختر و پسر در شرف ازدواج مقصد و مراد خود را می طلبند. بیماران به نیت زیارت، شفاعت و بهبودی سر به آستان آن حضرت می آسایند.

وی در خاتمه به نقش و جایگاه  و تاثیر هنر و هنرمند در جامعه اشاره کرد و گفت: هنر و هنرمند نباید هیچ گاه مهجور باشند و در حد توان می کوشیم از این جامعه ی توانمند در مسیر توسعه و تعالی جامعه حمایت کنیم.

یادآوری می شود اجرای موسیقی با محوریت ارادت به امام رضا (ع) و اهل بیت و مجموعه برنامه های فرهنگی و هنری از جمله برنامه های دومین جشنواره موسیقی آوای ارادت به میزبانی شهرستان های آق قلا و گنبد کاووس در تاریخ 26 و 27 تیرماه است.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.