» » آغاز جشنواره ی سه روزه ی فرهنگی هنری روستا و عشایر در غرب گلستان به میزبانی روستای یساقی

آغاز جشنواره ی سه روزه ی فرهنگی هنری روستا و عشایر در غرب گلستان به میزبانی روستای یساقی

آغاز جشنواره ی سه روزه ی فرهنگی هنری روستا و عشایر  در غرب گلستان به میزبانی روستای یساقی

 یاسر مسعودی رییس اداره فرهنگ  و ارشاد اسلامی کردکوی آغاز جشنواره ی سه روزه ی فرهنگی هنری بهار روستا و عشایر  در غرب گلستان به میزبانی روستای یساقی خبر داد و گفت: افتتاحیه این جشنواره با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان ، فرماندار کردکوی و جمعی از مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی و مردم شریف منطقه در عصر چهارشنبه ٢٦ تیرماه در روستای یساقی شهرستان کردکوی برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، یاسر مسعودی افزود: خیرمقدم گویی ابراهیم قدمنان فرماندار شهرستان کردکوی و سخنرانی عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان آغاز گر جشنواره فرهنگی و هنری بهار روستا و عشایر در دیار شالی روستای یساقی بود.

وی ادامه داد: اجرای آیین دیدنی و پر شور و نشاط فرهنگی هنری و بومی عروس بران توسط گروه طلاونگ به سرپرستی «نادیا رضیعی»، شعرخوانی محلی توسط شاعری اهل روستای یساقی، سعدی خوانی گروه دیباچه سعدی کاری از موسسه علمی پژوهشی دارالفنون به مدیریت «آزاده حسینی» بخشی از این جشنواره بود.

مسعودی، اظهار کرد: همچنین در این جشنواره اجرای موسیقی ترکمن توسط گروه ملانفس، اجرای استندآپ کمدی توسط هنرمند کردکویی «علی غریب» ، شاهنامه خوانی گروه تمیشه به سرپرستی «سیما شبستری» از روستای النگ، نغمه چوپان از دهیاری نامن، شعرخوانی «نصرت اله حسنی» از روستای بالاجاده، معرفی تاریخ طبری توسط «مهدی کمالی» و شعر خوانی محلی «روح اله نظر نژاد» از کردکوی دیگر برنامه های اجرا شده در این جشنواره متنوع فرهنگی و هنری بود.

یاسر مسعودی، افزود: برپایی کلبه های روستایی و بازی های بومی و محلی و نمایشگاه دستاوردها، سوغات و غذاهای سنتی وبومی و محلی از دیگر برنامه های این جشنواره فرهنگی و هنری است.

یادآوری می شود این جشنواره سه روزه (26 تا 28 تیرماه ) به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کردکوی و حمایت و همدلی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، فرمانداری و بخشداری کردکوی و دهیاری شهرستان یساقی و ... برپا شده است.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.