» » احیای سنت ها و آیین های فرهنگی و هنری بومی در رونق صنعت توریسم موثر است

احیای سنت ها و آیین های فرهنگی و هنری بومی در رونق صنعت توریسم موثر است

احیای سنت ها و آیین های فرهنگی و هنری بومی در رونق صنعت توریسم موثر است

ابراهیم قدمنان فرماندار کردکوی در آیین افتتاحیه جشنواره سه روزه ی فرهنگ و هنر بهار روستا و عشایر در دیار شالی روستای یساقی در شامگاه چهارشنبه 26 تیرماه برپا شد، گفت: احیای سنت ها و آیین های فرهنگی و هنری بومی در رونق گردشگری و صنعت توریسم موثر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، ابراهیم قدمنان افزود:  این جشنواره سه روزه در راستای حمایت از صنایع دستی ،افزایش رونق تولیدات روستاها و احیای سنتها و آئین های مردمی روستاها برگزار شده است که ریشه در فرهنگ و ارزشها و زندگی اقتصادی آنان دارد. فرماندار کردکوی احیای این سنت های و آئین های فرهنگی را در رونق گردشگری و صنعت توریسم موثر دانست و  افزود: ایجاد اشتغال و توسعه توریسم فرهنگی یکی دیگر از اهداف برگزاری این جشنواره است.

قدمنان ادامه داد: ایجاد اشتغال یکی از اهداف مهم مدیریت شهرستان است که برگزاری اینگونه جشنواره های فرهنگی و هنری یکی از راههای ایجاد آن است.

یادآوری می شود این به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کردکوی و حمایت و همدلی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، فرمانداری و بخشداری کردکوی و دهیاری شهرستان یساقی و ... برپا شده است و از تاریخ 26 تا 28 تیرماه از ساعت 17 تا 22 پذیرای علاقه مندان در روستای یساقی است.

 

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.