» » خبرنگاران در باز کردن گره‌های استان نقشی اساسی دارند

خبرنگاران در باز کردن گره‌های استان نقشی اساسی دارند

خبرنگاران در باز کردن گره‌های استان نقشی اساسی دارند

 به مناسبت هفته گرامیداشت خبرنگار و روز خبرنگار، جمعی از اهالی رسانه با نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان حضرت آیت الله نورمفیدی در شامگاه چهارشنبه 16 مرداد ماه دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، در این نشست صمیمی حضرت آیت اله نورمفیدی، افزود: اشکالاتی که در حوزه رسانه مطرح می‌شود  و با اصحاب رسانه هم عقیده هستم و خیلی از مسائل  نیاز به زمان دارد و هم خود متولیان در ایجاد خواسته‌های رسانه‌ها باید ایفای نقش کنند.

وی با تاکید به اینکه خبرنگاران باید بدانند که منزلتشان کجا است و چه منزلتی دارند و باید چه کنند، افزود:
خبرنگاری شغل بسیار حساسی است و منزلت بسیار مهمی یک خبرنگار دارد و در برخی کشورها خبرنگاران منزلت اجتماعی ویژه و خاصی دارند و وقتی وارد یک جلسه می‌شوند همه حواس خود را جمع می‌کنند و خبرنگار را به عنوان یک ناظر بر منش خود می‌بینند.

آیت‌الله نورمفیدی متذکر شد: هر صنفی باید خود را بشناسد و باید بداند چکاره است، شرایط کشور ما شرایط خاصی است و مشکلاتی که دشمنان ایجاد کردند ممکن است ذهنیت جامعه را نسبت به کلیت نظام و حاکمیت سست کند.

وی افزود: متاسفانه گاهی در داخل به مشکلات کشور دامن می‌زنیم و کارهایی انجام می‌دهیم که مردم تصور می‌کنند که همه در نظام خراب و یا ناکارآمد است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه خبرنگار باید بیاندیشد که در این شرایط باید چه کند، متذکر شد: خبرنگار باید شرایط واقعی کشور را در جریان  باشد و درک کند.

آیت‌الله نورمفیدی با بیان اینکه با وجود مشکلات پیشرفت‌های زیادی در کشور حاصل شده است، بیان کرد: ایجاد امید یکی از وظایفی است که در آن قرار داریم و این وظیفه برعهده هر کسی است که می‌تواند ایجاد فکر و اندیشه کند و شامل روحانیون، صدا و سیما و خبرنگاران می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز کشور از جهاتی در شرایط خوبی قرار گرفته و امروز باید از نگاه خبرنگاران در ذهنیت جامعه دمیده شود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه نقد از الطاف عفیفه الهی است و در بین همه موجودات عالم خداوند تنها این وظیفه را بر انسان نهاده است، گفت: در استان مشکلات زیادی داریم و در دیدار با مسئولان استان درخواست داشتیم کارهای بزرگ انجام دهند و مسئولان و استاندار باید گره‌هایی که در استان وجود دارد را باید باز کنند.

آیت‌الله نورمفیدی افزود: خبرنگاران در باز کردن گره‌ها می‌توانند نقش داشته باشند و مشکلاتی که در استان است نه به شکل تخریب بلکه به شکل نقد باید مطرح شود.

وی، اظهار کرد: در استان گلستان سرمایه‌گذار نمی‌تواند بیاید و به این شرایط باید خبرنگاران کمک کنند، در حوزه گردشگری، اقتصاد و ... خبرنگاران می‌توانند کمک کنند.


نماینده ولی فقیه در استان گلستان افزود: باید ببینیم گیر کار کجا است و مشکل در استان چیست و چه کسی باید پاسخگو باشد و خبرنگار باید دنبال این موضوعات باشد.

آیت‌الله نورمفیدی، گفت: برخی به جای حل مشکلات آدرس اشتباهی می‌دهند و تصور می‌کنم که دست این افراد در دست افرادی است که این مشکلات را به وجود می‌آورند و خبرنگاران باید جلوی این افراد را بگیرند.

وی افزود: بیان می‌شود که درآمد استان از میانگین کشوری کمتر است و این یعنی استان از نظر درآمد در رده‌های آخر در بین استان‌های کشور است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان به تنگنا‌های برخی افراد اشاره کرد و آن را خطرناک دانست و افزود: استاندار باید پیچ‌های مشکلات توسعه استان را باز کند.

آیت‌الله نورمفیدی گفت: نقد یک مطلب است ولی آلوده کردن فضا موضوع دیگری است که مانع پیشرفت استان می‌شود.

وی به مشکلات بیمه و شکایت از خبرنگاران اشاره کرد و  افزود: توصیه من به مسئولان این است که دوستانه خبرنگاران را بخواهند و اگر مشکلی است آن را مطرح کنند و به شکایات نکشد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان، گفت: همیشه توصیه ما به استانداران این بود که کاری کنند که تحرک در استان به وجود بیاید.

 وی افزود: راه آهن ایران ترکمنستان، زهکشی و  آشوراده موضوعاتی است که اگر تحقق پیدا می‌کرد به اقتصاد استان کمک می‌کند و باعث تحول می‌شود‌.

یادآوری می شود آیین گرامیداشت روز خبرنگار در صبح پنج شنبه 17 مرداد ماه در هتل آذین شهرستان گرگان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیات همراه برگزار می شود.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.