» » دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با نماینده ولی فقیه در استان گلستان

دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با نماینده ولی فقیه در استان گلستان

 دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با نماینده ولی فقیه در استان گلستان

 سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه استاندار گلستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و هیات همراه در صبح پنج شنبه ١٧ مرداد ماه به دیدار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان گرگان رفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، در این دیدار که پیش از برپایی آیین گرامیداشت روزخبرنگار در بیت نماینده ولی فقیه برگزار شد، آیت اله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان ضمن عرض خیر مقدم به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تاکید به توجه ویژه به استان گلستان، اظهار کرد: برخی از دستگاه های فرهنگی به صورت جزیره ای فعالیت می کنند و مطالبه رفع همه نیازها و انتظارات از وزارت فرهنگ و ارشاد نا به جا بوده و لازم است همه نهاد ها و ارگان های دخیل، برای رفع کمبودها و نیازهای این بخش تلاش کنند.

سپس در این دیدار سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن قدردانی از نگاه توسعه ای و حمایتی نماینده ولی فقیه از عرصه فرهنگ و هنر، گفت: سند مهندسی فرهنگی کشور در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده و در دولت یازدهم در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: آیین نامه شورای فرهنگ عمومی بعد از ۱۵ سال بازنگری خواهد شد که این بازنگری همراه با ضمانت اجرایی موجب همگرایی بیشتر اهالی فرهنگ و هنر می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خاتمه اظهار کرد: دو و نیم درصد کل بودجه عمومی کشور در اختیار وزارت ارشاد و متعلق به مباحث فرهنگی است که این سهم اندک پاسخگوی نیازها و انتظارات جامعه بزرگ فرهنگ و هنر نیست.

یادآوری می شود وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور شرکت در دومین جشنواره موسیقی آوای ارادت و روز خبرنگار به استان گلستان سفر کرده بود.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.