» » عید قربان؛ جشن بندگی و حرکت به سوی کمال است

عید قربان؛ جشن بندگی و حرکت به سوی کمال است

عید قربان؛ جشن بندگی و حرکت به سوی کمال است

 عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ  و ارشاد اسلامی گلستان ضمن تبریک به اهالی فرهنگ و هنر و رسانه ی استان گلستان به مناسبت  فرا رسیدن عید سعید قربان پیامی را صادر کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، در متن این پیام آمده است:

 

بسمه تعالی

 

آن عید قربان را بگو وان شمع قرآن را بگو

وان فخر رضوان را بگو مستان سلامت می کنند

 

تقرب به خداوند، در سایه ی عبودیت و بندگی است و بندگی هم «اطاعت از فرمان» است. وقتی فرمان و خواست رب جلیل بر ذبح باشد، چه ذبح گوسفند در روز عید و در منا، چه ذبح نفس در مسلخ تقوا و جهاد با نفس، بنده ی خدا کسی است که شرط بندگی به جای آورد و مطیع فرمان باشد .

مولای متقیان حضرت علی (ع) می فرمایند: روزی که در آن معصیت خدا نشود، آن روز عید است و روز عید قربان می تواند برای ما، اوج آزادی، بریدن از قید و بند نفسانیات و وسوسه های ابلیس و هوای نفس باشد.

رها شدن از تعلقات و ذبح کردن تمنیات در پیش پای اراده ی حق تعالی، درسی و رهاوردی است که از عید قربان می آموزیم و براستی که «عید قربان» جشن بندگی و حرکت به سوی کمال است.

اینجانب ضمن تبریک فرار رسیدن  این عید فرخنده به اصحاب فرهیخته ی فرهنگ و هنر و رسانه ی استان گلستان، امیدوارم در عید قربان، جلوه گاه تعبد و تسلیم ابراهیمیان حنیف ، جملگی بتوانیم از مجرای فیض الهی و بهانه ی عنایت رحمانی کمال بهره را ببریم.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.