» » دیدار رییس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از موسسه فرهنگی قرآنی ترنم دلند

دیدار رییس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از موسسه فرهنگی قرآنی ترنم دلند

 رئیس و کارکنان گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان  در صبح سه شنبه 23 مرداد ماه از  موسسه فرهنگی قرآنی ترنم دلند  به مدیریت فهیمه خراسانی بازدید کردند و با مدیر و کارکنان آن به گفتگو نشستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، این دیدار با هدف آشنایی بیش از پیش با موسسات فعال و مشاهده عملکرد آن ها و ارائه دیدگاه ها و نظرات صورت گرفته است .

در این دیدار محمد رعیت رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان  ضمن تبریک عید سعید قربان و دهه امامت و ولایت فعالیت های فرهنگی قرآنی موسسات را قابل تقدیر دانست و گفت : موسسات قرآنی نقش بسزایی در فرهنگ سازی قرآن در جامعه دارند و می توانند در این زمینه فعالیت های گسترده ای را انجام دهند.

رعیت با اشاره به اینکه جایگاه هنر در انتقال مفاهیم و ارزشهای اسلامی بسیار بالا است، گفت : زبان هنر بهترین و موثرترین زبان در انتقال مفاهیم و ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی است و فرهنگ و هنر ما می بایست قرآنی شوند چرا که ما در جامعه ای زندگی می کنیم که جامعه ای اسلامی و برگرفته از قرآن و مفاهیم قرآنی است .   

وی در ادامه افزود : ترویج فرهنگ قرآنی یک امر به معروف است  و چه معروفی بهتر و مهمتر از ترویج فرهنگ و مفاهیم قرآنی در جامعه ، چرا که امام حسین (ع) نیز برای رسیدن به این هدف و احیاء آن قیام نموده و در این مسیر به شهادت رسیدند .

رعیت همچنین بیان کرد : ما نباید بگذاریم کمبودها به ویژه در بخش اقتصاد مانع حرکت و فعالیت ما در زمینه فرهنگی و قرانی شود و می بایست با حداکثر ظرفیت انسانی و فرهنگی و امکانات موجود در مسیر پیشرفت و توسعه فرهنگ قرآنی گام برداریم .

در ادامه ، فهیمه خراسانی مسئول موسسه فرهنگی قرآنی در خصوص کمبود امکانات و اعطای تسهیلات به موسسات قرآنی مطالبی را مطرح کرد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.