» » پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سومین جشنواره ملی فیلم کوتاه طنین مسجد

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سومین جشنواره ملی فیلم کوتاه طنین مسجد

 در آیین اختتامیه سومین جشنواره ملی فیلم کوتاه طنین مسجد متن پیام  سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این رویداد فرهنگی و ارزشی توسط عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان قرائت شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، در متن این پیام که در شامگاه دوشنبه 28 مرداد ماه در تالار فخرالدین اسعد گرگانی قرائت شد، آمده است:

«مسجد طراز اسلامی» مسجدی است که همه امور خداپسندانه و رهنمون به سعادت دنیوی و اخروی انسان را در بر می گیرد. اهتمام به این مهم د بلندای تاریخ پر شکوه اسلام و ایران به صورت خودجوش و مردمی حضور داشته است. در این میان هنری که جوهره و نهاد آن معطوف به ارزش ها وآموزه های ناب اسلام و مبتنی بر فطرت و نهاد انسان باشد، ظرایف و لطایف دین را به بهترین وجه به جهانیان معرفی می کند.

در روزگار ما یکی از اثربخش ترین از هنر دینی در میان مردم به ویژه جوانان، ظرفیت سینما و تولید فیلم است. خوشبختانه کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در این راستا گام هایی برداشته اند که باید به بهترین وجه تداوم یابد. جوانان برومندی که در سنگر مساجد در مسیر اعتلای هنر اسلامی تلاش می کنند، درایجاد تمدن نوین اسلامی، که هنر و فرهنگ گوهرتابناک و شاخص آن تمدن عظیم است، رسالتی سترگ بر عهده دارند.

برگزاری سومین دوره جشنواره فیلم کوتاه طنین مسجد به میزبانی استان گلستان که در نوروز امسال داغدار حادثه تلخ سیل شد. یادآور این آموزه دینی است که تسلیم نشدن در برابر دشواری ها و اتکال به رحمت خداوندی، موجب گشایش و ظفر خواهد بود. امیدواریم این رویداد معنوی بستری برای کشف استعدادهای هنری نوجوانان و جوانان مومن و انقلابی و فرصتی برای پیوند هنرمندان و فیلمسازان مسجدی با علاقه مندان این هنر پر مخاطب باشد.

با قدردانی از تمامی تلاشگران و منادیان هنر دینی، بویژه خادمان فرهیخته کانونی و فعالان مسجدی که آگاهانه، مسجد را ملجاء و حرکت فرهنگی هنری مردم می سازند، از خداوند متعال برای برگزار کنندگان این رویداد هنری آرزوی بهروزی و شادکامی دارم. امیدوارم در پرتوی توجهات حضرت ولی عصر(عج) به حرکت پیشروی خود ادامه دهند و چراغ کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور را پر فروغ نگه دارند.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.