» » مساجد باید پایگاهی برای فعالیت های فرهنگی و هنری است

مساجد باید پایگاهی برای فعالیت های فرهنگی و هنری است

مساجد  باید پایگاهی برای فعالیت های فرهنگی و هنری است

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، حجت الاسلام ارزانی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در آیین اختتامیه سومین جشنواره ملی فیلم کوتاه طنین مسجد که در شامگاه دوشنبه 28 مرداد ماه در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد، اظهار کرد افتخار داریم در استان گلستان جشنواره ملی طنین برگزار می شود این جشنواره سال سوم آن است که برگزار می‌شود.

مشاور وزیر و رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ادامه داد: از داوران خوب کشوری در جشنواره فیلم کوتاه طنین مسجد  استفاده شده است، هنر سینما بسیار تاثیرگذار است و از هنرهای ماندگار در ذهن انسان‌ها است.

حجت‌الاسلام ارزانی خاطرنشان کرد: در حوزه‌های کانون‌های مساجد وظیفه داریم که در قالب فرهنگ و هنر برای جذب بیشتر کودکان، نوجوانان و جوانان به مسجد کمک کنیم، در منویات امام راحل(رحمه‌الله علیه)  داشتیم که مسجد سنگر است و اگر بخواهیم سنگر بودن را حفظ کنیم باید مسجد مقر کارهای فرهنگی باشد.

وی افزود: در مسجد نمی‌توانیم هر فیلمی و یا هر هنری را اجرا کنیم و قداستی دارد که باید به آن توجه شود و ابن جشنواره نیز باید اینگونه باشد و نباید مسائل اعتقادی را فدای مسائل اقتصادی کنیم.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد بیان کرد: استان گلستان اقوام مختلفی در دل خود دارد و اقوام مختلف در استان گلستان زندگی می‌کنند.

حجت‌الاسلام ارزانی گفت: بیش از ۵۴۰ اثر در این جشنواره راه پیدا کرده است، اگر جشنواره برای سه سال آینده در استان استقرار پیدا کند باید تمهیدات ویژه‌ای برای آن بیندیشیم.

 وی افزود: استان‌های زیادی علاقمند برگزاری این جشنواره هستند و فیلم یک رسانه بسیار تاثیرگذار است، سال سوم جشنواره قرار داریم و باید در حوزه اطلاع‌رسانی و نگاه مردم جلوتر باشیم.

 رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تاکید کرد: اسم این جشنواره ملی است و مردم باید در آن در نظر گرفته شود و از این جشنواره استقبال کنند.

 حجت‌الاسلام ارزانی تأکید کرد: آموزش شرکت کنندگان جشنواره مسئله مهمی است که باید به آن پرداخته شود و وزیر نگاه ویژه ای به این امر دارند.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‎های فرهنگی و هنری مساجد با بیان اینکه مسجد متعلق به حزب و گروه خاص نیست، بیان کرد: باید تلاش کنیم از حوزه مسجد وحدت را ایجاد کنیم و البته حریم مسجد نیز باید حفظ شود.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.