» » حمایت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از مرمت تالارفخرالدین اسعد گرگانی

حمایت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از مرمت تالارفخرالدین اسعد گرگانی

 معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از حمایت ویژه وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی از مرمت و تکمیل تعمیرات تالارفخرالدین اسعد گرگانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، نصراله کشیری افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در حوزه پروژه های عمرانی نیازمندی هایی دارد که با عنایت به مضایق اعتباری استانی، از محل اعتبارات استانی امکان تامین نیازها میسر نشده است.

وی ادامه داد : از این رو اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه و مردم استان گلستان چشم انتظار بودند که این نیازمندی ها از محل ره آورد سفر وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان گلستان تامین شود که با نگاه و توجه خاصه ی وزیر محترم این امکان میسر شده است.

این  معاون استانی در خاتمه، گفت: در این سفر دکتر سید عباس صالحی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی دستور مساعدت و تسریع در تجهیز و تکمیل تالار فخرالدین اسعد گرگانی را مبذول داشتند.

یادآوری می شود ساخت تالار فخرالدین اسعد گرگانی در سال ۱۳۵۱ آغاز و در هشتم اردیبهشت ماه ۱۳۵۷افتتاح  شد. کار ساخت این تالار 486 نفره ۶ سال به طول انجامید و طراحی آن به گونه‌ای انجام شد که دومین سن استاندارد تالار کشور بعد از تهران در گرگان ساخته شود. معماری منحصر به فرد این فضای فرهنگی هنری، هنرمندان بزرگی را به ایران و جهان معرفی کرده است. مجوعه ی فخرالدین اسعد گرگانی دارای سه سالن اجرا و دو سالن تمرین است.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.