» » نشست صمیمی اصحاب فرهنگ و هنر با فرماندار شهرستان کردکوی

نشست صمیمی اصحاب فرهنگ و هنر با فرماندار شهرستان کردکوی

 به مناسبت هفته دولت و در تقویم این روز که به نام دولت ، فرهنگ و هنر ، تدبیر و امید نامگذاری شد جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان کردکوی در عصر روز سه شنبه ٥ شهریور ماه در نشستی صمیمی با فرماندار دیدار و گفتگو کردند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، در ابتدای جلسه یاسر مسعودی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تبریک هفته دولت و روز کارمند و تشکر از حضور فرماندار در جمع هنرمندان به ارائه گزارشی از تعداد و وضعیت انجمن ها و موسسات فرهنگی هنری و آموزشگاه ها و فعالیتهای فرهنگی و هنری شهرستان پرداخت.

مسعودی افزود: در سالهای اخیر شاهد افزایش تعداد مراکز فرهنگی هنری در شهرستان و به تبع آن فعالیت های ارزنده ای در زمینه فرهنگ و هنر در شهرستان  بوده ایم و ما همچنان امیدواریم با توجه به کمبودها و کاستی های که وجود دارد با یاری هنرمندان و مسئولین شاهد پیشرفت های بیشتری در این زمینه در کردکوی باشیم.

پیش از سخنان فرماندار هنرمندان از مشکلات حوزه فرهنگ و هنر و همچنین ارائه نظرات و پیشنهادات در رفع بعضی از مشکلات به بحث و تبادل نظر پرداختند که می توان به مباحثی چون سیستم نور و صوت  تالار شهید بهشتی،  غیر استاندارد بودن نگارخانه ، زیبا سازی فضای شهری ، نقاشی های دیواری ، تاسیس و تجهیز پلاتو ، تجهیز میز کنفرانس به میکروفن ، تخصیص بخشی از فضاهای تبلیغاتی به کانون آگهی و تبلیغاتی شهرستان و تلاش در جهت تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری اشاره کرد.

در ادامه فرماندار شهرستان ابرهایم قدمنان با گرامیداشت هفته دولت و قدردانی از حضور اصحاب فرهنگ و هنر گفت: باید توسعه فرهنگی را در ابعاد مختلف در این شهرستان جدی بگیریم و موسسات مردم نهاد و انجمن های فرهنگی هنری می توانند با اجرای برنامه مفید و ارزنده در جهت توسعه فرهنگی شهرستان موثر باشند.

قدمنان افزود: اگر توسعه فرهنگی را همواره مدنظر قرار دهیم قطعا توسعه عمرانی را هم در سطح شهرستان به دنبال دارد . در واقع  باید از فضاهای موجود استفاده شود تا بتوان به رشد فرهنگی مناسب و دلخواه و در شأن مردم کردکوی برسیم.

وی در ادامه ضمن تشکر از بیان مشکلات و پیشنهادی های هنرمندان گفت : با توجه به کمبود اعتبارات به شما قول می دهم که تمام تلاش خود را در رفع مسائلی که عنوان شد بکار گیرم .

در پایان نشست یاسر مسعودی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با تقدیم هدیه از فرماندار بخاطر حمایت های معنوی و مادی تقدیر کرد.

 

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.