» » اجرای پرفورمنس «پیامی از شهید» در یادواره شهدای کارمند گلستان

اجرای پرفورمنس «پیامی از شهید» در یادواره شهدای کارمند گلستان

اجرای پرفورمنس «پیامی از شهید» در یادواره شهدای کارمند گلستان

 معاون هنری و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از اجرای پرفورمنس «پیامی از شهید» در حین برپایی یادواره شهدای کارمند استان گلستان خبر داد و گفت: این پرفورمنس در روز چهارشنبه 6 شهریور ماه در شبستان حضرت رسول(ص) آستان مقدس امام زاده عبداله گرگان اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، رمضان یازرلو افزود: این اثر نمایشی به همت پایگاه امام جعفرصادق (ع) اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و همکاری بسیج کارکنان استان گلستان در حضور مدیران، مسئولان، روسا و کارکنان ادارات، نهادها و سازمان های استان گلستان در یادواره شهدای کارمند استان گلستان به اجرا در آمد.

وی ادامه داد: ایده پردازی و کارگردانی این اثر بر عهده «سید حسن حسینی نژاد» بود و «محسن قربانی» اجرای آن را بر عهده داشت.

یازرلو درباره ی نحوه اجرا و مضمون این پرفورمنس مفهومی و خلاقانه، گفت: اجراگر در یک مواجه ی آنی و  پس از ارتباط  برقرار کردن با مجری برنامه از سوی وی به جایگاه فراخوانده شد. اجراگر خود را نامه رسان معرفی کرد و دلیل حضورش در یادواره را  رساندن نامه هایی از شهدا به دست مسئولان و مدیران اعلام کرد.

وی افزود : سپس اجراگر نامه هایی را که بر روی آن عبارت فرستنده شهید و گیرنده مدیران،مسئولان، روسا و کارکنان ادارات و نهادها و سازمان های استان گلستان نوشته شده بود را پس از شکل گیری گفتگویی، بین جمعی از مدیران و مسئولان توزیع کرد.

در پایان اجرای پرفورمنس، مجری برنامه از مدیرانی که نامه ی شهید به دستشان رسیده است، خواست نامه های خود را باز کنند و آن را با صدای بلند برای حاضران بخوانند که خوانش نامه ها از سوی حاضران در یادواره مورد توجه و استقبال قرار گرفت.

یازرلو در خاتمه، گفت: در طی یک فرآیند پژوهشی توسط ایده پرداز و کارگردان اثر، فرازهایی از وصایای شهدای سراسر کشور با مضامین تکریم ارباب رجوع، وجدان کاری، مسئولیت پذیری  مدیران و کارکنان، استخراج و برای اجرا این پرفورمنس انتخاب شد که به عنوان نمونه چند فراز از وصایا از نظر می گذرد:

 

شهید عباس نجفی: از شما مسئولان می‌خواهم که همیشه در بین مردم بوده و خود را از مردم جدا ندانید و مردم را راضی نگهدارید زیرا ما هر چه داریم از این ملّت است.

 

شهید حمیدرضا مرتجز: همچنان که رزمندگان با ایثار خون خویش از دین و کشور اسلامی دفاع کردند، از مسؤولین استدعا دارم در راه رفاه و آسایش طبقه‌ی محروم کوتاهی نفرمایند.

 

شهید توفیق دیو سالار:از مسئولین خواهشمندم که به مردم بیشتر احترام بگذارند و کار آن‌ها را زودتر به راه بی اندازند، چون همیشه مردم بودند که شما را به این جایگاه رساندند.

 

شهید خداکرم رجب پور: شما کارمندان دولت بخود آیید که اگر برای رضای خدا کار را انجام ندهید فردای قیامت پست و ریاست در کار نیست و شما را عذابی سخت در انتظار است.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.