» » درخشش گلستانی ها در سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان

درخشش گلستانی ها در سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان

 

رییس انجمن موسیقی استان گلستان از درخشش هنرمندان گلستانی درسیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان خبر داد و گفت: با دبیری هومان اسعدی و با مشارکت اساتید موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر موسیقی و با همکاری بنیاد رودکی از ۵ مرداد تا ۵ شهریور در تالار رودکی تهران  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، ابوذر اسماعیلی ثالت ضمن تبریک این درخشش، گفت: تالار رودکی از نوازندگان ترکمن و کتول در بخش‌های دوتار، آواز و دوتار، کمانچه و شمشاد میزبانی کرد و نفرات راه‌یافته به مرحله نهایی در مقابل هیئت داوران متشکل از مجید تکه، ابراهیم جرجانی و اراز محمد شیرمحمدلی در بخش موسیقی ترکمن و محمدرضا برزگر و سید احمد حسینی در بخش کتول قرار گرفتند و به اجرای قطعات خود پرداختند.

وی ادامه داد: در مراسم اختتامیه جشنواره ملی موسیقی که عصر سه‌شنبه پنجم شهریورماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد و تعدادی از هنرمندان برجسته کشور در تالار وحدت برگزار شد، برگزیدگان جشنواره سیزدهم موسیقی جوان در سه بخش موسیقی نواحی، موسیقی دستگاهی و موسیقی معرفی شدند.

اسماعیلی گفت: در بخش نواحی ترکمن، حمید تکه، حامد پدری، ایوب کم، میثم شاعری در گروه سنی (ب) و (ج) در سازهای دوتار و آواز ترکمن و کمانچه موفق به کسب رتبه اول تا سوم شدند.

وی افزود: در موسیقی نواحی کتول نیز محمد امین ترابی، محمد لطفی کتولی، احمدرضا برزگر، نریمان علمشاهی حسین انصاری، فاطمه اصفهانی نوده و هستی فندرسکی خوش درخشیدند و رتبه های متعددی را از آن خود کردند.

اسماعیلی در خاتمه، گفت: همچنین مبینا یوسفی قرائی در ساز کلاسیک گیتار و گروه سنی الف موفق به کسب رتبه اول شد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.