» » دومین جلسه هم اندیشی شهر خلاق شهرستان گرگان تشکیل شد

دومین جلسه هم اندیشی شهر خلاق شهرستان گرگان تشکیل شد

دومین جلسه هم اندیشی شهر خلاق شهرستان گرگان تشکیل شد

 معاون هنری و سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از تشکیل دومین جلسه هم اندیشی شهر خلاق شهرستان گرگان در ظهر پنج شنبه 21 شهریور ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، رضا یازرلو افزود: این جلسه با حضور روسای انجمن های فرهنگی و هنری و جمعی از اساتید و صاحب نظران در راستای طرح «شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر» برگزار شد.

وی ادامه داد: دراین جلسه هر یک از حاضران به تناسب رشته ی خود و ظرفیت های موجود، مواردی را متذکر شدند که می توان به توجه به چند فرهنگی بودن شهرستان و ظرفیت بومی موسیقی ، ادبیات بومی، مد و لباس و هنرهای سنتی، هنرهای جدید زیست محیطی اشاره کرد.

یازرلو با تاکید به ضرورت توجه به مفاد فراخوان و نگاه تخصصی به پتانسیل های خلاق موجود در شهرستان، گفت: تنوع فرهنگی در شهرستان گرگان با نگاه و قدم های خلاق، به عنوان یک فرصت ارزشمند به شمار می آید.

یادآوری می شود معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طرح «شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر» را با لحاظ اهمیت نگاه آینده‌محور و آمایشی در جهت توسعه عدالت فرهنگی و ترویج فرهنگ و هنر ایرانی ـ اسلامی و تقویت و کاربردی‌سازی زیرساخت‌های فرهنگی و هنری موجود و حمایت از طرح‌های خلاقانه برآمده در بسترهای محلی و بومی به اجرا می‌گذارد و قرار است  شهر خلاق یک رویداد و جریان مردمی در دل شهرها باشد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.