» » نشست صمیمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیران مؤسسات انتشاراتی استان گلستان

نشست صمیمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیران مؤسسات انتشاراتی استان گلستان

نشست صمیمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیران مؤسسات انتشاراتی استان گلستان

 نشست صمیمی مدیرکل و معاون فرهنگی و رسانه ای فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با مدیران مؤسسات انتشاراتی استان در ظهر پنج شنبه 28 شهریور ماه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در این نشست ضمن قدردانی از اهالی فعال نشر استان و تائید عمده موارد طرح‌شده در جلسه، اظهار کرد: شاید یکی از دلایل عدم توفیق و دیر نتیجه گرفتن در حوزه‌ی نشر و بیشتر حوزه‌های مرتبط با فرهنگ و ارشاد اسلامی، عدم یا کمبود روحیه هم‌افزایی، همدلی و نگاه توسعه‌ای در بین اهالی آن است.

وی با تأکید به امر آموزش و حضور مستمر و مؤثر ناشران در برنامه‌های کتاب فصل، گفت: تردیدی نیست که خود ناشرین با توجه به اشراف و شناختی که از ظرفیت‌ها دارند می‌توانند راه‌کارهای خوبی را برای توزیع و پخش کتاب ارائه دهند.

کشمیری در خاتمه سخنانش به‌صورت اجمالی به تسهیلات کم‌بهره، کاغذ دولتی و بیمه‌ها در حوزه نشر اشاره کرد و گفت: امیدوارم با همدلی و نگاه توسعه بخش بتوانیم دغدغه‌ها را کم کرده و قدم‌هایی را برای نگاه صنفی ناشرین استان برداریم.

یادآوری می شود پیش از سخنان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، مدیران موسسات انتشاراتی استان درباره مطالبی چون ضرورت توجه به آموزش، توجه به مسئله کتاب سازی و نظارت های کیفی، وضعیت کاغذ و توجه به چاپ کتب نفیس، راه‌اندازی شرکت تعاونی ناشران، نمایشگاه های کتاب و نشر الکترونیک، مراکز پخش و فروش سخن گفتند و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

یادآوری می‌شود در حال حاضر 60 ناشر در استان گلستان مجوز فعالیت دارند که تنها 4 ناشر به‌صورت نیمه فعال‌اند و بقیه آن‌ها در بازار نشر مشغول به فعالیت‌اند.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.