» » فراخوان نخستین جشنواره ملی موشن گرافیک آیات منتشر شد

فراخوان نخستین جشنواره ملی موشن گرافیک آیات منتشر شد

 نخستین جشنواره ملی موشن گرافیک آیات  به میزبانی گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان و با همکاری اداره کل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با هدف حمایت فرهنگی از توسعه معارف اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، تولید آثار خلاقانه و الهام‌بخش هنری با موضوع قرآن و عترت به‌منظور ارتقاء فرهنگ ناب اسلامی از اهداف برگزاری این جشنواره است.

جشنواره ملی آیات موشن گرافیک در دو بخش برگزار خواهد شد و ازجمله موضوعات بخش اول می‌توان به بازآفرینی هنری مفاهیم اسلامی با استفاده از آیات قرآن و احادیث ائمه معصومین(ع)، بازآفرینی هنری مبانی قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب، تبیین و ترویج هنری سبک زندگی قرآنی ـ اسلامی، نمایش هنری روحیه ایثار، جهاد و شهادت، فرهنگ عفاف و حجاب، امر به معروف و نهی از منکر و...، ارائه اثر با استناد به سوره‌ها، داستان‌ها و شخصیت‌‎های قرآنی، ترجمه و تفسیر قرآن،نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و احادیث معصومین(ع(، اشاره مستقیم یا غیرمستقیم به سیره علمی و عملی اهل‌بیت(ع(، اخلاق و معارف اسلامی و اصول و فروع دینی و تمامی مباحث و معارف اسلامی مرتبط با حوزه قرآن و عترت اشاره کرد.

تبلیغ و ترویج فرهنگ نماز با بهره‌گیری هنری از آیات قرآن کریم و احادیث معصومین(ع) موضوع بخش دوم این جشنواره است.

شرکت برای تمامی هنرمندان حرفه‌ای، هنرجویان و علاقه‌مندان به هنر موشن گرافیک در اولین جشنواره ملی موشن گرفیک آیات فراهم است وآثار ارسالی می‌بایست با ایده‌های نو و به دور از هرگونه کپی‌برداری تولید شود و هر شرکت کننده مجاز است با در نظر گرفتن موضوعات جشنواره حداکثر ٥ اثر را بر روی لوح‌های فشرده جداگانه به نشانی جشنواره ارسال نماید.

حداقل مدت زمان اثر ارسالی یک دقیقه است و محدودیت زمانی وجود ندارد. همچنین ارسال کننده اثر موشن گرافیک به اولین جشنواره ملی موشن گرافیک آیات به‌عنوان صاحب امتیاز اثر شناخته خواهد شد و از این رو رعایت تمامی حقوق مادی و معنوی هنرمندان مؤثر در تولید اثر ارسالی از سوی ارسال کننده اثر ضروری است.

ارسال کننده اثر پاسخگوی حقوقی شکایت‌های احتمالی بوده و دبیرخانه جشنواره  در قبال آن مسئولیتی نخواهد داشت ودبیرخانه جشنواره پس از اعلام نتایج و اهداء جوایز حق انتشار آثار را از طریق ابزارهای ارتباطی برای خود محفوظ می‌داند و تصمیم‌گیری درباره موارد پیش‌بینی نشده در این آیین‌نامه برعهده دبیرخانه جشنواره است.

در هر بخش جشنواره به سه اثر برتر لوح تقدیر و جایزه نقدی و به ۵ اثر شایسته تقدیر نیز لوح به همراه جایزه نقدی اهداء خواهد شد و داوری و انتخاب آثار تا پایان آذرماه ۹۸ و مراسم  اختتامیه و اهداء جوایز نیز دی‌ماه ۹۸ برگزار خواهد شد.

یادآوری می شود علاقه‌منادن به شرکت در جشنواره تا پایان آبان ماه ١٣٩٨ مهلت دارند آثار خود را با بارگذاری روی لوح فشرده(CD)به دبیرخانه جشنواره به آدرس (لرستان – خرم آباد – میدان ٢٢ بهمن – اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی – دفتر قرآن و عترت کد پستی: ٦٨١٦٨٩٤٦٥٤) ارسال کنند و یا اثر را بر روی سایت دبیرخانه به نشانی qlr.farhang.gov.ir  در قالب فایل فشرده(zip) بارگذاری کرده و  یا از طریق شبکه اجتماعی واتس اپ و ایتا به شماره ٠٩٣٠٤٩١٨٠٤٢ ارسال کنند.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.