» » خدمات رسانی اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان در موکب های اربعین حسینی

خدمات رسانی اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان در موکب های اربعین حسینی

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان از خدمات رسانی مدیران و اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد استان گلستان در موکب های اربعین حسینی در کشور عراق خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، عادله کشمیری با اشاره به اینکه در حال حاضر 814 کانون مساجد در کل استان و 147 کانون  در شهرستان گرگان مشغول به فعالیت هستند، افزود: هر ساله از روزها قبل از اربعین حسینی، عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) از شهرهای دور و نزدیک و حتی کشورهای مختلف خود را به دیار عاشورایی می رسانند و با پای پیاده راهی کربلا می شوند. زائران رنج سفری دور و دراز را به یاد اسرای کربلا طی می کنند تا در چهلمین روز از شهادت امام حسین(ع) در جوار حرم آن حضرت به سوگ نشسته و عزاداری کنند.

وی ادامه داد: در این ایام موکب های خدمت به زائران اربعین یکی پس از دیگری دایر می شود و عاشقان خاندان عصمت و طهارت خالصانه با فعالیت در این موکب ها برای خدمت به مکتب حسینی و زائران و عاشقان کربلای حسینی  تلاش می کنند .

کشمیری افزود: در سال جاری تعدادی از مدیران و اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد استان گلستان در 16 موکب در کربلای معلی، نجف و مسیر پیاده روی به زائران اباعبدالله الحسین(ع) خدمات رسانی خواهند کرد.

این مدیر استانی ادامه داد: ارائه خدمات فرهنگی، بهداشتی، تغذیه، اسکان و استراحت زائران، برپایی ایستگاه صلواتی و پذیرایی از زائران و جمع آوری کمک های مردمی از اقدامات مدیران و اعضای کانون های مساجد استان گلستان در این موکب ها است.

یادآوری می شود در سال جاری اربعین حسینی سید و سالار شهیدان  20صفر مصادف با 27 مهر ماه خواهد بود.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.