» » خانه سینمای مستند در استان گلستان راه اندازی می شود

خانه سینمای مستند در استان گلستان راه اندازی می شود

خانه سینمای مستند در استان گلستان راه اندازی می شود

 معاون هنری،سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان از تشکیل نخستین جلسه هم اندیشی هیات مدیره خانه مستند استان در پیش از ظهر روز شنبه 11 آبان ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، رضا یازرلو ضمن اشاره به دعوت و فراخوان از صاحب نظران، اساتید و هنرمندان فعال سینمای مستند به حضور در جلسه هیات موسس خانه مستند، گفت:  خانه ی سینمای مستند تشکلی صنفی، مستقل و غیر دولتی است که با هدف بسط و گسترش هنر و صنعت سینمای مستند استان، حمایت از حقوق صنفی اعضا، تلاش در جهت بالا بردن سطح کارآیی حرفه ای اعضا، دفاع از حقوق عام مستندسازان استان و ایجاد امنیت شغلی و حرفه ای برای اعضا تشکیل می شود.

وی با تاکید به ضرورت حضور افراد متخصص، صاحب نظر و با توان اجرایی کافی در هیات مدیره و بدنه ی اجرایی خانه مستند استان، گفت: در این جلسه مقرر شد تا برای رسیدن به یک اساسنامه هدفدار و ترسیم افق های پیش رو و توسعه بخش، جلسات متعدد دیگری برپا شود تا هر چه زودتر شاهد پویایی بیشتر سینمای مستند در استان گلستان باشیم.

یازرلو در خاتمه ضمن اشاره به اینکه بعد از تشکیل خانه سینمای مستند به دنبال راه اندازی شورای حمایت از ساخت فیلم هستیم، گفت: خانه مستند دارای یک ساختار و اساسنامه ی تعریف شده در سطح کشور است که به تناسب موقعیت و وضعیت استان می توانیم مواردی را ضروری تر و برجسته تر نماییم.

یادآوری می شود در این نشست هر یک از مدعوین درباره  اساسنامه و ماهیت خانه مستند، حدود اختیارات، ملزومات و برنامه ها و وظایف حقوقی آن مطالبی را مطرح کردند و درباره ی هر یک از آن ها به گفتگو نشستند.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.