» » آغاز کارگاه دو روزه نقاشی خط زیر نظر «علیرصا بهدانی»

آغاز کارگاه دو روزه نقاشی خط زیر نظر «علیرصا بهدانی»

آغاز کارگاه دو روزه نقاشی خط زیر نظر «علیرصا بهدانی»

 همزمان با هفته وحدت؛ کارگاه دو روزه نقاشی خط زیر نظر «علیرصا بهدانی» با عنوان «ترویج فرهنگ قرآن و عترت با زبان هنر» در  روز پنج شنبه 23 آبان ماه در مجتمع فرهنگی هنری بهارستان گرگان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، این کارگاه دو روزه با حضور 45 نفر از هنرمندان و علاقه مندان به هنر خوشنویسی خط به همت و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، انجمن خوشنویسی گرگان، دفتر نمایندگی آستان قدس، حوزه هنری و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان به مدت دو روز برگزار شده است.

این کارگاه با هدف ترویج فرهنگ قرآن و عترت با استفاده از قابلیت های هنر که به عنوان ابزار و زبانی تاثیر گذار می تواند در  ترویج معارف و خوبی ها در بین آحاد مختلف جامعه ایفای نقش کند، تشکیل شده است.

یادآوری می شود «عليرضا بهدانی» اولين كاتب قرآن به خط شكسته نستعليق در سال 1375 و به خط معلی در سال 1378 است وی از محضر اساتيد برجسته ای چون استاد محمود فرشچیان، محمد حيدری، يدالله كابلی و مرتضی کاتوزیان بهره برده و تا سن 40 سالگی موفق به كتابت 54 بار قرآن و نهج البلاغه با خط های مختلف اسلامی مانند نستعلیق، نسخ، ثلث و کوفی شده است.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.