» » نشست هم اندیشی و ارائه گزارش عملکرد انجمن موسیقی گلستان برگزار شد

نشست هم اندیشی و ارائه گزارش عملکرد انجمن موسیقی گلستان برگزار شد

نشست هم اندیشی و ارائه گزارش عملکرد انجمن موسیقی گلستان برگزار شد

 نشستی با حضور مدیرکل و معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان،رییس و هیات مدیره انجمن موسیقی استان گلستان و جمعی از فعالان موسیقی اقوام در صبح پنج شنبه 23 آبان ماه در مجتمع فرهنگی و هنری بهارستان گرگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، در ابتدای نشست «ابوذر اسماعیلی ثالث» رییس انجمن موسیقی استان گلستان ضمن ارائه گزارشی مبسوط از مسابقه توسعه ی بخش و سازنده ی «ستاره های آواز گلستان» و فعالیت های انجمن، گفت: برای آمادگی و حضور کیفی و کمی گروه های موسیقی استانی ضروری است فراخوان جشنواره موسیقی فجر در استان زودتر اعلام شود.

وی تلاش برای سوق دادن گروه های استانی به تولیدات و پرهیز از کاور کردن و بازخوانی و باز تولید آثار دیگران را از اهداف انجمن برای داشتن جشنواره ای بهتر اعلام کرد و افزود: در تلاشیم این رویداد هنری بزرگ استان را امسال در دو شهرستان گنبد کاووس و کردکوی نیز برگزار کنیم.

اسماعیلی ضمن اشاره به برخی نیازهای سخت افزاری انجمن موسیقی، گفت: با توجه به اینکه هر یک از آموزشگاه های موسیقی خود گروه یا گروه هایی را نیز دارند در فراخوان جشنواره موسیقی امسال بخش موسیقی آموزشگاه ها را پیش بینی کنیم.

رییس انجمن موسیقی استان گلستان در خاتمه ضمن قدردانی از کلیه اعضای هیات مدیره انجمن و کلیه هنرمندانی که به هر نحوی در توسعه ی این هنر مددرسان هستند، گفت: برای ستاره های آواز گلستان توانسته ایم از ظرفیت اقتصادی بخش خصوصی استفاده کنیم و  ایده ها و برنامه هایی را نیز داریم که بتوانیم برای توسعه ی هنر موسیقی استان جذب سرمایه کنیم.

در ادامه جلسه «رضا یازرلو» معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با اشاره به اینکه در حال حاضر انجمن موسیقی از موفق ترین انجمن های استان در برنامه ریزی، ترسیم افق و ساختارسازی است و می کوشد با بهره مندی از ظرفیت بخش خصوصی گام های موثر تری را برای هنر موسیقی استان بردارد، گفت: استفاده از خرد جمعی و ساختار سازی و توجه به شاخصه های عمومی و فضاهای کالبدی مورد نیاز ضروری است.

وی با اشاره به تشکیل انجمن موسیقی اقوام (ترکمن، کتولی و ...) و تلاش برای توسعه زیر ساخت ها و حضور پر رنگ در شبکه شهرهای خلاق، گفت: دعوت از تهیه کنندگان موسیقی صاحب نام ذر جشنواره ستاره های آواز استان می تواند به معرفی و کشف استعداد ها کمک کند.

سپس عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، موسیقی را موهبتی الهی و بهشتی دانست و گفت: به تازگی کتابی منتشر شده با عنوان «غنا»؛ که درسنامه غناء و موسیقی از منظر رهبر انقلاب است که در آن ژرفنگری مقام معظم رهبری به هنر موسیقی را شاهدیم که می تواند راهنمای ما باشد.

وی با تاکید به رعایت عدالت و پرهیز از هرگونه تبعیض در انجام هرگونه فعالیت در حوزه موسیقی و  فرهنگ و هنر، گفت: در صورت در خواست گروه های بومی امکان فراهم کردن حضور آن ها در رویدادهای هنری در خارج از کشور  به کمک سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با هدف معرفی ظرفیت های فرهنگی و هنری استان گلستان و ایران اسلامی را داریم.

وی توجه به موسیقی اقوام و هنرمندان موسیقی را از سیاست های مهم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در بخش موسیقی برشمرد، افزود: جشنواره ستاره های آواز گلستان که به همت انجمن موسیقی استان برنامه ریزی و اجرا شد، گامی مهم در مسیر توسعه هنر موسیقی است.

یادآوری می شود معرفی آموزشگاه ها و استودیو های دارای مجوز در سطح جامعه، هدایت اصحاب موسیقی به سمت تولیدات و پژوهش، توجه به موسیقی های فراموش شده چون چوپانان و اقوام در استان و مواردی از این دست از جمله موارد مطروحه از سوی حاضران در جلسه بود.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.