» » از کتابخانه کانون فرهنگی و هنری فاطمه الزهرا(س) مسجد بیت الحزن بازدید شد

از کتابخانه کانون فرهنگی و هنری فاطمه الزهرا(س) مسجد بیت الحزن بازدید شد

از کتابخانه کانون فرهنگی و هنری فاطمه الزهرا(س) مسجد بیت الحزن بازدید شد

 مدیرکل و معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و هیات همراه از کانون و کتابخانه ی کانون فرهنگی و هنری فاطمه الزهرا(س) مسجد بیت الحزن  گرگان در روز شنبه 25 آبان ماه بازدید کردند و با مدیر آن به گفتگو نشستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، در این بازدید که در  راستای برنامه های بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و کتاب خوانی در استان گلستان صورت پذیرفت. عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان به دیدار «غلامرضا عباسی» مدیر کانون فرهنگی و هنری فاطمه الزهرا(س) و عضو هیات امنای مسجد بیت الحزن رفت و ضمن تبریک هفته کتاب و قدردانی فعالیت های صورت گرفته، با وی به گفتگو نشست.

در این دیدار «غلامرضا عباسی» ضمن قدردانی از حضور مسئولان در کانون، گفت: حدود سال 83 با همکاری و همیاری دبیرخانه کانون های مساجد و کمک های مردمی، این طبقه از مسجد را  برای راه اندازی کانون فرهنگی و هنری انتخاب کرده و تا کنون برنامه های متنوع فرهنگی و هنری را در طول سال با نگاهی توسعه بخش در آن اجرا کرده ایم.

وی با تاکید به نقش هیات امنای آگاه و فرهنگی در جذب مردم به سوی مساجد، افزود: مسجد محور و پایگاه خیلی از فعالیت های اجتماعی است و مردم به خاطر مسائل متعددی به مسجد مراجعه می کنند و این یک ظرفیت بزرگ برای انجام هرگونه فعالیت فرهنگی و هنری و شناخت استعداد ها است.

در ادامه عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان نیز ضمن قدردانی از نگاه توسعه بخش کانون مسجد بیت الحزن، اظهارکرد: مساجد پایگاه های مناسبی برای زیر بنای اعتقادی و فکری کودکان و نوجوانان است و تجربه نشان داده  هر وقت این پایگاه مردمی؛ توانمند و با برنامه و بدور از سیاست ظاهر شده، اثرات فرهنگی خوبی را شاهد بوده ایم.

وی ادامه داد: کانون های مساجد یک سرمایه ی ارزشمند انسان سازی هستند و باید بکوشیم همه نوع نگاه و نگرش و تیپ  و عقایدی را به سوی مساجد جلب کنیم و با اجرای برنامه های توسعه بخش قدم های مناسبی را برای رشد فرهنگ در جامعه به خصوص امر کتابخوانی که بدان تاکید شده است، برداریم.

یادآوری می شود در پایان این دیدار به رسم یادبود و تکریم لوح تقدیری و هدیه ای تقدیم «غلامرضا عباسی» مدیر کانون فرهنگی و هنری فاطمه الزهرا(س) و عضو هیات امنای مسجد بیت الحزن شهرستان گرگان شد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.