» » دیدار با مدیر کتابخانه ی غیر دولتی و مستقل فرهنگ

دیدار با مدیر کتابخانه ی غیر دولتی و مستقل فرهنگ

دیدار با مدیر کتابخانه ی غیر دولتی و مستقل فرهنگ

 به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی در روز چهارشنبه ۲۹ آبان از کتابخانه مستقل فرهنگ واقع در روستای بالاجاده بازدید کردند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، صبح امروز هادی حق شناس استاندار استان گلستان به همراه عادله کشمیری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و  جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی از کتابخانه فرهنگ  به مدیریت «محمد رایجی» واقع در روستای بالاجاده شهرستان کردکوی بازدید کردند .

«محمد رایجی» مسئول کتابخانه فرهنگ در ابتدای این بازدید گفت : پیشرفت و توسعه هر کشوری بر مبنای مطالعه،دانش و دانایی است  و بر خود لازم دانستم برای توسعه فرهنگ کتابخوانی با راه اندازی این کتابخوانی باعث تشویق بیشتر افراد به کتابخوانی شوم .

رایجی افزود: این مجموعه فراتر از یک کتابخانه معمولی است و دارای منابع بسیار ارزنده ای می باشد که در کمتر کتابخانه ای در کشور پیدا می شود .

این کتابخانه دارای بیش از ۱۵۰۰۰ جلد کتاب است که بیش از ۱۰۰۰ جلد کتاب با امضای مولفین ، همچنین چندین جلد کتاب مختص استان گلستان و مازندران و تعداد قابل توجهی ویدیو، سی دی و کاست با محتوای برنامه های فرهنگی هنری ، حیات وحش ، پرندگان و ... است که برای همه رده سنین و با هر سطح سواد و حتی بی سوادان قابل استفاده می باشد.

رایجی مرمت بنای کتابخانه ،دریافت اشتراک گاز ، داشتن یک نیرو جهت کار در کتابخانه ، داشتن یک دستگاه رایانه برای ثبت عناوین کتابها را از جمله خواسته های خود عنوان کرد.

هادی حق شناس استاندار گلستان نیز  ضمن تقدیر از تلاش رایجی، قول گاز کشی و مرمت بنای کتابخانه را دادند .

عادله کشمیری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان نیز ضمن قدردانی از تلاشهای مجدانه ، خالصانه و بدون توقع رایجی، گفت : جهت پیگیری این درخواست ها ، وی مستندات خود را آماده و تحویل اداره کل داده تا شخصا این درخواست ها را پیگیری کنند .

یادآوری می شود در پایان این دیدار صمیمی به رسم تکریم، لوح تقدیر و هدایایی تقدیم «محمد رایجی» شد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.