» » کارگاه آموزشی «پیشگیری از جرم» در گرگان تشکیل شد

کارگاه آموزشی «پیشگیری از جرم» در گرگان تشکیل شد

 با حضور مشاور و دبیر ارتقاء آگاهی های عمومی و اطلاع رسانی و افکار سنجی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی کارگاه آموزشی «پیشگیری از جرم» در صبح پنح شنبه 30 آبان ماه تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی گلستان، در ابتدای این دوره ی آموزشی «مهدی قاسمی وناجمی» معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان گلستان ضمن عرض خیر مقدم به مهمان ویژه کارگاه و مدعوین،گفت:باید در کنار یکدیگر برای کاهش آسیب ها و جرایم تلاش کنیم و معتقدم قشر هنرمند نقش اثرگذاری در کاهش این آسیب ها دارند.

در ادامه کارگاه «روح اله کلانتری» فعال رسانه ای، با اشاره به وجود بی تفاوتی اجتماعی در جامعه، درباره نبود متخصصان در راس امور، آثار مخرب فضای مجازی، مشخص نبودن و مبهم بودن شرح وظایف برخی دستگاه ها در این حوزه و لزوم برپایی دوره های آموزشی مطالبی را مطرح کرد.

سپس «سید حسن حسینی نژاد» از فعالان هنری با موضوع «نقش هنرمندان در پیشگیری از وقوع جرم در جامعه» سخنانی را مطرح کرد و گفت: بالا بردن روحیه مسئولیت اجتماعی، دغدغه مندی هنرمندان و تولید آثار ارزشمند  بر مبنای پژوهش های هدفمند و پرهیز از کلی و سطحی گویی کمک شایانی در کاهش آسیب های اجتماعی می کند.

در ادامه این دوره ی آموزشی «مهدی افتخاری» مشاور و دبیر ارتقاء آگاهی های عمومی، اطلاع رسانی و افکار سنجی وقوع جرم قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت بالا بردن آستانه ی تحمل افراد در جامعه، به شکل گیری طرح نهضت پیشگیری در قوه قضاییه اشاره کرد و گفت:جامعه ای که هنرمند دلسوز و متفکر دارد می تواند راه رستگاری را طی کند.

وی به سه گام پیشگیری اشاره کرد و گفت: پیشگیری نوع فرهنگی، نوع وضعی و پیشگیری قضایی سه گام از انواع پیشگیری است که اساسی ترین و ماناترین و پایدار ترین نوع پیشگیری فرهنگی است.

سپس «عادله کشمیری» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با اشاره به اینکه مومن آینه ی مومن است و ما باید آینه وار مراقب خود و جامعه باشیم، گفت: هنر متعهد به دنبال اصلاح فرهنگ جامعه است.

وی به ضرورت رعایت اخلاق حرفه ای اشاره کرد و گفت:هنرمندان نقش بسزایی از دعوت مردم و جامعه به خیر و امید هستند.

در بخش پایانی برنامه «مهناز بابایی» عضو هیات علمی دانشگاه درباره نقش هنر و هنرمندان و رسانه  و فرهنگ در پیشگیری از آسیب های اجتماعی به طور به طور مبسوط مطالب ارزشمندی را به سمع و نظر حاضران در نشست رساند.

گفتنی است بخش کلیپ و فیلم کوتاه آموزشی و اجرای میان پرده ی طنز نمایشی موضوعی از دیگر برنامه های اجرا شده در این دوره ی آموزشی بود.

یادآوری می شود به همت و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان و معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان گلستان کارگاه آموزشی «پیشگیری از جرم» در گرگان برگزار شد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.