» » آیین تجلیل از فعالان کتاب و کتابخوانی استان گلستان برگزار شد

آیین تجلیل از فعالان کتاب و کتابخوانی استان گلستان برگزار شد

آیین تجلیل از فعالان کتاب و کتابخوانی استان گلستان برگزار شد

 آیین تجلیل از فعالان کتاب و کتابخوانی استان گلستان با شعار « حال خوش خواندن» و با حضور استاندار گلستان و جمعی از مدیران استانی و شهرستان و فعالان حوزه کتاب و کتابخوای در تالارفخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، هادی حق شناس استاندار گلستان با بیان اینکه توجه به کتاب و کتابخوانی زمینه توسعه را فراهم می آورد، اظهار کرد : راه حل بسیاری از مشکلات ما در کتابخوانی نهفته است و باید با مطالعه به تحلیل های عمیق و ارزشمند دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به تاکیدات دین اسلام بر کتاب خوانی و ظرفیت بالایی همچون قرآن کریم، افزود: در دین ما یک ساعت تفکر و مطالعه برتر از هفتاد سال عبادت دانسته شده و اگر به مسلمین به کتاب و مطالعه توجه ویژه ای داشته باشند یقیناً تاثیرات آن در گفتار، کردار و سبک زندگی مردم به چشم خواهد آمد.

حق شناس ضمن تقدیر از کتابداران خاطر نشان کرد: بسیاری از مشکلات ناشی از مطالعات کم عمق است و نامگذاری این هفته ها در واقع تلنگرهایی است که باید همه به آن توجه داشته باشند.

حق شناس با اشاره به اینکه باید در کنار کتاب و کتابخوانی به نویسندگان و اهالی قلم توجه ویژه ای شود، افزود: توجه به کتاب و کتابخوانی زمینه توسعه را فراهم می آورد.

همچنین در این مراسم عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ضمن ارائه گزارشی از آمار نشر کتاب در استان، بحث کاغذ دولتی و حمایتی و معافیت های مالیاتی و خدمات بیمه ای، گفت: کتابخوانی به فرموده مقام معظم رهبری باید از کودکی و در خانواده ها نهادینه و عادت شود و در دبستان استمرار و تقویت پیدا کند.

وی افزود: در زمینه کتابخوانی نیازمند یک نهضتیم؛ نهضتی همگانی و فراگیر که در آن پیر و جوان و زن و مرد به کتابخوانی بپردازند.

کشمیری با اشاره به اینکه یقین داشته باشید که دعوت به کتابخوانی، بزرگ ترین امر به معروف است، امر به دانایی است و دانایی در دین مبین اسلام که بزرگ ترین معجزه اش کتاب است، فضیلت محسوب می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار کرد: ما صاحب دینی هستیم که بزرگ ترین معجزه آن کتاب است. خداوند در قرآن حکیم به قلم و آنچه می نویسند سوگند خورده است.

همچنین در این برنامه هادی امیری مدیرکل امور عمرانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و آخوند میرزا علی مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان گلستان سخنرانی کردند.

در پایان مراسم از شهیدان احمد عبدالحسینی و نازمحمد خالقی ، شهدای خدمت و هجده نفر از ناشران، نویسندگان، مروجان کتابخوانی و فعالان کتابخوانی و واقفان فرهنگی تجلیل بعمل آمد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.