» » کارگاه آموزشی فضای مجازی آسیب ها و تهدیدهای ناشی از آن در شهرستان آزادشهر

کارگاه آموزشی فضای مجازی آسیب ها و تهدیدهای ناشی از آن در شهرستان آزادشهر

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آزادشهر از برگزاری کارگاه آموزشی فضای مجازی آسیب ها و تهدیدهای ناشی از آن در این شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، طیبه رجنی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آزادشهر، افزود: این کارگاه آموزشی به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی تیپ ۲۳۰ صبح روز شنبه مورخ ۹ آذر ۹۸ در محل سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آزاد شهر برگزار شد.

وی ادامه داد: این کارگاه‌ آموزشی با هدف آگاه‌سازی نوجوانان و خانواده‌ها نسبت‌به آسیب‌های فضای مجازی، امکان استفاده مناسب از این امکانات و  تکنولوژی در جهت رشد کیفیت زندگی در شهرستان برپاشد.

رجنی ادامه داد: «سید مصطفی میرعرب» به عنوان مدرس این کارگاه، به ضرورت شناخت خطر و آسیب‌شناسی رسانه‌ای و فضای مجازی اشاره کرد و گفت: در کنار تمام مزایایی که فضای مجازی می تواند داشته باشد خطرات زیادی نیز برای کابران دارد.

وی در خصوص آشنایی کاربران با آسیب‌ها، فرصت‌ها و تهدیدات فضای مجازی، افزود: خانواده ها قبل از استفاده از فضای مجازی، باید سواد اینترنتی خود را افزایش دهند وهوشمندانه از این فضا استفاده کنند چرا که اگر از این فضا به طور صحیح استفاده نشود، می‌تواند خطرات جبران ناپذیری را در پی‌داشته باشد.

یادآوری می شود در این روز کارگاه های آموزشی «سبک زندگی اسلامی ایرانی» و «ازدواج جوانان- روابط با همسر- تربیت فرزندان» نیز برپا شد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.