» » کارگاه آموزشی مهدویت در شهرستان گرگان تشکیل شد

کارگاه آموزشی مهدویت در شهرستان گرگان تشکیل شد

کارگاه آموزشی مهدویت در شهرستان گرگان تشکیل شد

 به همت گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، کارگاه آموزشی مهدویت ویژه مربیان موسسات فرهنگی قرآن و عترت گلستان در صبح چهارشنبه 13 آذر ماه در سالن جلسات این اداره کل تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، این کارگاه آموزشی با هدف ترویج فرهنگ مهدویت و نشر اندیشه های واقعی انتظار و معارف اهل بیت عصمت و طهارت به تقاضای مدیران موسسات استانی و علاقه مندی مربیان قرآنی برپا شد.

حجت الاسلام علی اصغر خیرآبادی، رئیس بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(ع) مدرس این کارگاه آموزشی ضمن اشاره به حکومت جهانی به دستآوردهای حکومت حضرت مهدی(عج) اشاره کرد و گفت: رشد فکری و اخلاقی و ایمانی، اتحاد و همدلی، خیر و برکت و فراوانی، گسترش امنیت عمومی، حاکمیت اسلام و ریشه کن شکن فقر از جمله دستآوردهای حکومت موعود است.

حجت الاسلام خیرآبادی ضمن تشریح ویژگی های حکومت و قلمرو حکومت موعود به فلسفه ی «رُجعت» و جایگاه رجعت در دین و بازگشت حجت های الهی اشاره کرد.

این مدرس کارگاه آموزشی در خاتمه از آسیب شناسی مباحث مهدویت شناسی گفت و افزود: برداشت های غالط از انتظار، تعیین زمان ظهور توسط برخی ها و ظهور برخی مدعیان دروغین از جمله آسیب ها هستند.

یادآوری می شود همچنین به همت گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان مصاحبه با چهار گروه از متقاضیان تاسیس موسسات فرهنگی قرآن و عترت در روز دوشنبه 11 آذر ماه با موفقیت برگزار شد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.