» » چهارمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان گلستان تشکیل شد

چهارمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان گلستان تشکیل شد

چهارمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان گلستان تشکیل شد

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و دبیر شورای اطلاع رسانی استان از تشکیل چهارمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان گلستان در صبح چهارشنبه 11 دی ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، عادله کشمیری گفت: این جلسه با حضور عبدالرضا چراغعلی  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان و جمعی از مسئولان و اعضا شورا برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه آیین نامه اجرایی بند(چ) ماده (37) قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور تشریع شد و حاضران درباره ی آن به گفتگو نشستند.

کشمیری ادامه داد:  در این آیین نامه کلیه دستگاه های اجرایی مشمول ماده(5) قانون مدیریت خدمات کشور- مصوب 1386- مکلفند یک درصد از اعتبارات هزینه ای خود و شرکت های دولتی یک درصد اعتبارات هزینه ای دریافتی از بودجه عمومی خود را به استثنای فصول(1)، (4) و (6) مطابق ساز و کار مندرج در آیین نامه در قالب قرار داد با سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران صرف تولید برنامه های مرتبط با اهداف، وظایف و ماموریت های خود، جهت فرهنگ سازی و آگاهی بخشی  واطلاع رسانی نمایند.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت اجرای این دستورالعمل بر عهده شورای اطلاع رسانی استان است، گفت: بررسی طرح ها و برنامه های دستگاه ها توسط دبیر شورا و بررسی مسیر هزینه کرد و توجه و  تولید محتوا از مصوبات جلسه برای نشست های آتی بود.

یادآوری می شود در این شورا معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی به‌عنوان رئیس شورای اطلاع‌رسانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی دبیر شورا و جمعی از مدیران و روسای استانی به عنوان اعضای تشکیل دهنده ی این شورا هستند  و طبق دستورالعمل اجرایی، کمیته های سیاسی، اجتماعی، زیربنایی و اقتصادی به عنوان کمیته های تخصصی شورای اطلاع رسانی به شمار می آیند.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.