» » نشست صمیمی شورای اطلاع رسانی استان با اهالی رسانه گلستان

نشست صمیمی شورای اطلاع رسانی استان با اهالی رسانه گلستان

نشست صمیمی شورای اطلاع رسانی استان با اهالی رسانه گلستان

با حضور اهالی فرهیخته ی استان گلستان نشست صمیمی اعضای شورای اطلاع رسانی استان در صبح چهارشنبه 11 دی ماه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی گلستان، در ابتدای جلسه عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ضمن تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار و آغاز سال نوی میلادی به هموطنان مسیحی،گفت: شورای اطلاع رسانی در استان گلستان با ریاست معاون سیاسی و امنیتی استان گلستان تشکیل شده و دستگاه های مختلف از جمله مدیریت سازمان برنامه ریزی، اطلاعات، صدا و سیما، تبلیغات اسلامی، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، خبرگزاری جمهوری اسلامی، مدیر روابط عمومی استان و سه نفر از اعضای فعال رسانه شکل گرفته است.

وی افزود:چهار کمیته در شورای اطلاع رسانی استان شامل کمیته سیاسی، اجتماعی، کمیته امور زیربنایی و کمیته امور اقتصادی در این شورای اطلاع رسانی فعالیت می کنند.

 کشمیری خاطرنشان کرد: اعضای هر کمیته در شورای اطلاع رسانی مشخص شده و در اجرای سیاست های کلان نظام، اجرای طرح ها و برنامه های اقتصادی، اطلاع رسانی و ساماندهی وضعیت اجتماعی این شورا فعالیت دارد.

 وی افزود: سیاست گذاری و تبیین خط و مشی از عملکرد و دستاوردهای حوزه های مختلف استان، ترسیم و تبیین جامعه رسانه و مطبوعاتی، ساماندهی گردش اطلاعات استان، استفاده از رابطین خبری، تعیین خط و مشی ها و راهبردهای لازم برای تبیین افکار عمومی، تبیین خط و مشی رسانه ای و اطلاع رسانی در مواقع خاص در استان مثل ایام انتخابات، حوادث و سوانح و ...، نظر سنجی و افکار عمومی در خصوص عرصه های مختلف استان، نظارت و ارزیابی مستمر به تعامل و هماهنگی دستگاه ها با نوع ارتباط با شورای اطلاع رسانی و اجرایی مصوبات آن، جلوگیری از اخبار مخرب و پیگیری شبهات آن از دستگاه های اجرایی از اهداف تشکیل این ستاد است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان متذکر شد: بیشترین مشکل ما در استان از خبرهای مخرب کانال های غیر مجازی است که ایجاد شبهه و خبر مخرب دارند و یکی از وظایف ما پاسخگویی مناسب به شبهاتی است که صورت می گیرد.

در ادامه مدیرکل اطلاعات استان گلستان، اظهار کرد: انسجام خوبی بین مسئولان استان به ویژه شورای تامین در استان وجود دارد و  گلستان در شرایط برتر امنیتی در بین استان های کشور قرار دارد.

مدیرکل اطلاعات استان گلستان ادامه داد: در شرایطی که در دیگر استان ها خسارت ها جبران ناپذیر رقم خورد و نابسامانی هایی در سطح گسترده شاهد بودیم در استان گلستان با همت، درایت، تدبیر و وفاداری آحاد مردم شرایط خوب و بسیار مطلوبی را شاهد بودیم.

 جلالی با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره راه نفوذ دشمن و ترفندهای دشمن را برای مردم تبیین می کنند، گفت: از ابتدای انقلاب تا کنون دشمن بر روی چند مسئله از جمله تبلیغات گسترده برای ناکارآمدی نظام و تشدید اختلاف بین ارکان نظام جمهوری اسلامی برنامه ریزی داشته و به عنوان یک سلاح از آن استفاده می کند.

 وی افزود: دشمنان قسم خورده انقلاب از طریق سایت ها و فضای مجازی و رسانه های بیگانه و اندیشکده هایی که با پول های هنگفت نفتی برخی از کشورهای اقماری تامین می شود با سناریوهای نو و به روز فعالیت می کنند.

 مدیرکل اطلاعات استان گلستان خاطرنشان کرد: القائات دشمن باید از طریق رسانه ها که بازوان قوی جمهوری اسلامی به شمار می روند پاسخ داده شود و اگر در برابر این ترفند دشمن کارآمدی نظام را برجسته کنیم سلاح برنده دشمن که همان یاس و ناامیدی در جامعه است را خنثی خواهیم کرد و از سویی نشاط را در دل مردم با خدمات رسانی بهتری به وجود می آوریم.

 جلالی متذکر شد: مسئولان باید توجه داشته باشند که هرچه بیشتر به مردم خدمت رسانی داشته باشند، مقبولیت مسئولان در جامعه افزایش می یابد و هر چقدر این رضایتمندی مردم بیشتر شود قطعا امنیت ما فراتر خواهد رفت.

 

مدیرکل اطلاعات استان گلستان یادآور شد: باید شرایطی را ایجاد کنیم که در اطلاع رسانی در برابر توطئه های دشمن تهاجمی تر باشیم و هرچه افکار عمومی مردم که از طریق رسانه تبیین می شود به خوبی مدیریت شود اثر بسزایی در جامعه خواهد داشت.

 جلالی تاکید کرد: انتخابات فرصت طلایی است و جز رحمت و وحدت برای کشور چیز دیگری ندارد، هر صدایی برای تضعیف دستگاه های نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد سمی است که در جامعه پخش می شود و پشت این تضعیف دستگاه ها تضعیف انتخابات قرار دارد.

 وی با بیان اینکه امیدواریم انتخابات سالم و در شرایط امنیتی خوب شاهد باشیم، بیان کرد: امیدواریم در بستر وحدت شاهد انتخابات گسترده در سطح استان گلستان باشیم.

در پایان عبدالرضا چراغعلی  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان و رئیس ستاد انتخابات استان گلستان ضمن قدردانی از اهالی رسانه ی دغدغه مند که همواره جانب انصاف را رعایت می کنند،اظهار کرد:

فعالیت ستاد انتخابات استان گلستان در مرحله رسیدگی به شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده توسط هیئت نظارت استان و اظهار نظر در خصوص صلاحیت تمامی داوطلبان پس از کسب نظر هیئت مرکزی نظارت و اعلام آن به فرمانداری قرار دارد.

 رئیس ستاد انتخابات استان گلستان ادامه داد: این مهلت 20 روز است و پس از فرآیند ابلاغ مراتب تائید یا رد صلاحیت داوطلبان توسط فرماندار مراکز حوزه انتخابیه و دریافت شکایت از داوطلبان رد صلاحیت شده و اظهار نظر قطعی و نهایی شورای نگهبان در خصوص تمامی داوطلبان و اعلام آن به وزارت کشور اتفاق می افتد.

 چراغعلی تاکید کرد: به منظور هماهنگی بیشتر برای برگزاری انتخابات در روز (پنجشنبه 12 دی) نشست منطقه ای ستاد انتخابات کشور به میزبانی گرگان و با حضور دبیر ستاد انتخابات کشور برگزار خواهد شد.

 وی گفت: ابتکار عمل استان گلستان در برگزاری این نشست مورد توجه وزارت کشور قرار گرفته و در این نشست 5 استان گلستان، خراسان شمالی، مازندران، گیلان و سمنان حضور دارند.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان افزود: برای سلامت انتخابات قسم خوردیم و اگر شاهرگ ما برود سلامت انتخابات نمی گذاریم از دست برود و از هرچیزی که مردم تشخیص می دهند پاسداری خواهیم کرد.

 چراغعلی بیان کرد: برای انتخابات استان گلستان بیش از یک هزار و ۳۵۰ صندوق رای در استان و شعبه انتخابیه در نظر گرفته شده است.

 وی با بیان اینکه در فضای مجازی عده ای از داوطلبان بی آنکه هنوز تائید صلاحیت انجام شود به تبلیغ و تخریب رقبای خود دست می زند، متذکر شد: این تخلف ها مورد اغماض قرار نمی گیرد و باید فرهنگ سازی کنیم کسانی که با هزینه های گزاف تبلیغات می کنند مردم به این افراد توجه نکنند و هزینه های گزاف و ریخت و پاش ها و امتیاز منفی برای داوطلبان در انتخابات منظور شود.

 رئیس ستاد انتخابات استان گلستان تاکید کرد: برگزاری انتخابات به شکل الکترونیک مورد تائید وزارت کشور و شورای نگهبان قرار نگرفته و تنها مرحله احراز هویت به شکل الکترونیک انجام خواهد شد.

در پایان نشست اهالی رسانه ی حاضر در نشست به بیان دغدغه ها و پیشنهاد ها و انتقادهای خود پرداختد و سپس به صورت دست جمعی از ستاد انتخابات استان گلستان بازدید کردند.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.