» » نمایش «وصال خوانی» در فهرست اجراهای دوره ای تئاتر در استان ها قرار گرفت

نمایش «وصال خوانی» در فهرست اجراهای دوره ای تئاتر در استان ها قرار گرفت

نمایش «وصال خوانی» در فهرست اجراهای دوره ای تئاتر در استان ها قرار گرفت

 معاون هنری، سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، گفت: نمایش «وصال خوانی» اثر هنرمندان گرگانی و گلستانی در فهرست اجراهای دوره ای تئاتر در استان ها قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، رضا یازرلو درباره اجراهای دوره ای تئاتر در استانها(رپرتوار تئاتر ایران)، گفت: در این طرح که با هدف انتقال تجربیات تئاتر استانها و اشتراک مساعی و دانش در زمینه تئاتر توسط مرکز هنرهای نمایشی کشور طراحی شده است و در سال جاری 12 اثر از تهران و 7 اثر از شهرستان ها متقاضی اعزام شده اند.

یازرلو درباره ی شرایط اجرایی این طرح گفت: ابتدا فهرست نمایشهای درخواستی به موسسات و تهیه کنندگان و برنامه گزاران استانی اعلام شده و پس از انتخاب اثر مورد درخواست و اعلام امادگی تهیه کننده هر استانی، هماهنگی با مرکز جهت اعزام گروه مذکور انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه هماهنگی با تهران جهت اعزام گروه مذکور( بخشی از هزینه های گروه توسط اداره کل هنرهای نمایشی پرداخت خواهد شد، ادامه داد: اسکان، پذیرایی، ایاب و ذهاب گروه بر عهده استان(تهیه کننده مذکور) خواهد بود.

یازرلو در خاتمه گفت: همچنین هماهنگی و عقد قرارداد تهیه کننده استانی با گروه مذکور درباره نحوه بلیط فروشی و شفاف سازی مسائل مالی بین دو طرف صورت می پذیرد.

یادآوری می شود نمایش وصال خوانی به قلم «بهمن ولیان» و کارگردانی «پورنیک کاوش» تولید شده است و در سی امین جشنواره تئاتر گلستان به عنوان یکی از دو اثر استان گلستان به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر کشور معرفی شد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.