» » عادت به مطالعه باید در خانواده‌ها نهادینه شود

عادت به مطالعه باید در خانواده‌ها نهادینه شود

       عادت به مطالعه باید در خانواده‌ها نهادینه شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان بابیان اینکه عادت به مطالعه باید در خانواده‌ها نهادینه شود، گفت: قیمت کتاب باید به گونه ای باشد که تمام اقشار جامعه قدرت خرید آن را داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان حجت‌الاسلام نورالله ولی نژاد در حاشیه دومین روز نمایشگاه کتاب گلستان، افزود: کتاب در رشد، تربیت، هدایت و تصمیم‌گیری درست به انسان کمک می‌کند اما نه هر کتابی، بلکه کتابی که درست نوشته‌شده باشد و از محتوای درستی برخوردار باشد.

وی بابیان اینکه مردم باید عادت به مطالعه را در خود و فرزندانشان نهادینه کنند و کتاب را در سبد خانواده خود قرار دهند، اظهار کرد: همه افراد خانواده نباید کتاب را از گردونه زندگی خارج کنند بلکه در همه خانه‌ها هم باید کتاب باشد و هم کتاب‌خوان.

 مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان با اشاره به آمار میزان مطالعه در کشور گفت: میزان مطالعه در کشور باید افزایش پیدا کند چراکه هر کشوری که آمار مطالعه در آن بالا باشد نشان از رشد فرهنگی آن کشور خواهد بود.

حجت‌الاسلام ولی نژاد گفت: یکی از شاخصه‌های رشد فرهنگی جامعه میزان مطالعه است و اگر رشد مطالعه پایین بیاید نشانه آن است که یک بخش از فرهنگ افت کرده است.

وی اظهار کرد: نویسندگان باید توجه کنند با کتاب‌هایشان چه چیزی به خورد مردم می‌دهند و کتاب‌هایشان حاوی حرف‌ها و مستندات درست باشد چراکه جامعه رو به رشد و تربیت از کتاب درست می‌تواند بهره لازم را ببرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان بابیان اینکه باید تلاش کنیم قیمت کتاب‌ها به‌گونه‌ای باشد که تمام اقشار و طبقات جامعه قدرت خرید آن را داشته باشند، گفت: اگر کتاب ارزان عرضه شود عیب نیست بلکه عملی نیکوست و البته مردم هم باید بخشی از هزینه‌های خود را در طول ماه برای خرید کتاب در نظر بگیرند.

حجت‌الاسلام ولی نژاد افزود: افرادی هم که کتابی را خریداری و مطالعه می‌کنند می‌توانند بعد از خواندن آن را هدیه بدهند و پیشنهاد می‌کنیم در مناسبت‌ها و مسابقاتی که جوایزی هدیه داده می‌شود کتاب نیکو و مناسب هم ضمیمه هدایا باشد.

گفتنی است دهمین نمایشگاه سراسری کتاب استان چهارم تا نهم آبان ماه در دو نوبت صبح و عصر در محل دائمی نمایشگاه بین المللی دایر است.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.