» » کتاب "محله سبزه مشهد گرگان"در پنجمین روز از نمایشگاه کتاب گلستان نقد می‎شود

کتاب "محله سبزه مشهد گرگان"در پنجمین روز از نمایشگاه کتاب گلستان نقد می‎شود

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان محمد انصار نویسنده کتاب، ضمن استقبال از نقد کتابش گفت: نقد تاثیر مستقیمی بر نگارش آثار بعدی نویسنده دارد و راهنمای خوبی برای نویسندگان دیگر است.
وی با اشاره به اینکه نقد اهمیت کتاب را برای خوانندگان روشن می‎کند، تصریح کرد: این اقدام هشداری به خوانندگان درباره اشتباهات کتاب است و فایده‎هایی دیگری برای ناشرین خواهد داشت.
* برخی از نویسندگان شجاعت نقد کردن را ندارند
نویسنده کتاب با اشاره به اینکه عدم نقد کتاب در جامعه یک ضعف اساسی محسوب می‎شود، تشریح کرد: نقد کتاب نیاز به این دارد که منتقد مهارت­‌های لازم را کسب کند و وقت زیادی برای خواندن بگذارد.
انصار افزود: منتقد باید چیزهایی را بیابد که نویسنده اصلی نیافته یا آن که آن را نمی‌دانست، برخی از نویسندگان اعتماد به نفس‎شان پایین است و شجاعت نقد کردن را ندارند و یا از نویسنده آن خجالت می‎کشند.
وی با ابراز نارضایتی از اینکه منتقدین کتاب در ایران با هیچ‎گونه پاداش و تشویقی روبه‎رو نیستند، گفت: ممکن است ده‎ها برنامه با عناوین جشنواره کتاب برتر سال، کتاب اولی‎ها، رونمایی کتاب، کتابخوانی، تجلیل از کتابداران و ... در کشور برگزار شود اما برای نقد کتاب فقط یک برنامه کشوری به همت موسسه خانه کتاب برگزار می‌­شود.
* کتاب محله سبزه مشهد گرگان به همت نشر پیک ریحان منتشر شد
نویسنده کتابشناسی استان گلستان گفت: نقد کتاب از دوران مدرسه تا دانشگاه هیچ‎گاه در کلاس‎های درسی حتی برای دو ساعت هم نداشتیم، طبیعی است که این مسأله اثرش را در جامعه خواهد گذاشت.
کتاب محله سبزه مشهد گرگان به همت نشر پیک ریحان در قطع رقعی و ٢١٦ صفحه منتشر شد و اکنون در نمایشگاه کتاب موجود است.
محله سبزه مشهد در شمال شهر گرگان قرار دارد، در گذشته یکی از محلات بزرگ و تاریخی شهر در دوره قاجار و امروزه به دلیل عناصر مهمی مانند قرار داشتن مصلای گرگان، باغمزار لطفی، زورخانه پوریای ولی و ... از اهمیت فرهنگی بالایی برخوردار است.

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.