» » » علاقمندان به مطالعه هیچ گاه گرفتار نمی شوند

علاقمندان به مطالعه هیچ گاه گرفتار نمی شوند

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گرگان به مطالعه کتاب در تمامی اقشار تاکید کرد و گفت: افراد علاقمند در حوزه مطالعه هیچ گاه گرفتار نمی شوند چراکه خوب می دانند چگونه مشکلات خود را رفع و رجوع کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان حجت الاسلام یعقوب مهدوی در حاشیه سومین روز نمایشگاه سراسری کتاب استان، افزود: اهمیت کتاب و کتابخوانی – پرورش و تربیت خواندن از روزهای اول زندگی و کودکی در محیط خانه و خانواده شروع می‌شود و تا آخرین مراحل و عالیترین تحصیلات دانشگاهی ادامه پیدا می‌کند.

وی به مطالعه والدین در نزد فرزندان تاکید کرده و افزود: با این عمل فرزندان از پدر و مادر الگوبرداری کرده و علاقه و وابستگی خاصی به مطالعه کتاب پیدا خواهند کرد.

رئیس اداره فرهمگ و ارشاد اسلامی گرگان خواستار قرائت کتاب از سوی والدین آن هم با صدای بلند در نزد کودکان شد و اظهار کرد: این اقدام در یادگیری فرزندان و آموزش آنها تاثیر زیادی خواهد داشت.

وی با بیان این نکته که عادت کردن به کتابخوانی لازم و کافی نیست، افزود: می بایست نسبت به تحکیم و تداوم این امر عادت نکرد تا هدف و مقصود مطالعه تحقق یابد.

حجت الاسلام مهدوی ادامه داد: برای تداوم عادت خواندن می‌بایست نظام‌ های دیگر هم به یاری و همکاری نظام آموزش بیایند خصوصا رسانه‌های همگانی و امکانات و ابرازهای ارتباطی فراگیر نقش پیگیر و هماهنگ‌ کننده را در رشد کتابخوانی در جامعه بر عهده بگیرند.

رئیس اداره فرهمگ و ارشاد اسلامی گرگان در خاتمه یادآور شد: با نهادینه کردن عادت به مطالعه در همه تفکرات و اندیشه‌ها، شور، شوق و عشق به کتاب وکتابخوانی که آن در جامعه استمرار می یابد.

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.