» » » اهمیت به مقوله مطالعه کتاب یکی از راههای توسعه فرهنگی است

اهمیت به مقوله مطالعه کتاب یکی از راههای توسعه فرهنگی است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبدکاووس به اهمیت مطالعه کتاب در جامعه تاکید کرد و گفت: فرهنگ محوری ترین شاخص هویت هر ملت محسوب می شود و یکی از راههای توسعه فرهنگی اهمیت دادن به مساله کتاب، کتابخوانی و ترویج مطالعه در جامعه؛ خصوصاً در میان جوانان و نوجوانان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان رضا شجاعی در حاشیه سومین روز نمایشگاه سراسری کتاب استان گلستان، افزود: برگزاری نمایشگاههای کتاب می تواند مشوق اصلی افراد جامعه برای سوق دادن بسوی مطالعه باشد. لذا جایگاه نمایشگاه کتاب به شرط اینکه بتواند پاسخگوی نیازهای مخاطبان باشد بس خطیر و مهم می باشد.

شجاعی تصریح کرد: متاسفانه فراگیر شدن استفاده از شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در جامعه کنونی به عنوان یکی از اصلی ترین مشکلات عدم گرایش به مطالعه کتاب است که حل این مساله نیاز به تلاش و همراهی همه اقشار جامعه را می طلبد تا گام های مثبت و تاثیرگذاری در راستای اعتلای فرهنگ کتابخوانی برداریم.

شجاعی یادآور شد: در این راستا یکی از برنامه های شهرستان گنبدکاووس برپایی جام باشگاههای کتاب و کتابخوانی کودک و نوجوان است که در شانزده شهر کشور در حال برگزاری است.

تشکیل باشگاه های کوچک کتابخوانی بین دانش آموزان، کمک به افزایش سرانه مطالعه میان کودکان و نوجوانان، ارتباط بین اهل قلم و کودکان و نوجوانان، افزایش توان بحث و قدرت تحلیل و تفکر انتقادی در کودکان و نوجوانان، گسترش فرهنگ همکاری و مشارکت در انجام کارگروهی، از اهداف این باشگاهها است که امیدواریم این قبیل برنامه ها در سطح ملی تداوم داشته باشد.

 

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.