» » نخستین پله رسیدن به قله کتاب‌خوانی، احساس نیاز به مطالعه است

نخستین پله رسیدن به قله کتاب‌خوانی، احساس نیاز به مطالعه است

نخستین پله رسیدن به قله کتاب‌خوانی، احساس نیاز به مطالعه است

مدیر موسسه فرهنگی میرداماد گرگان گفت: ساختار آموزشی و نظام آموزشی ما در فرهنگ مطالعه مورد اشکال است زیرا همه دانش‌آموزان و دانشجویان مدرک محور شده‌اند و این اشکال بسیار بزرگی است زیرا در فاصله کمتر از ٦ ماه از پایان دوران تحصیل و یا مطالعات فشرده، حتی دانش دانشگاهی آن دانشجو و دانش‌آموز هم فراموش می‌شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان احمد خواجه‌نژاد در حاشیه دهمین نمایشگاه کتاب گلستان، افزود: برای کتاب و کتاب‌خوانی باید به سمتی پیش برویم که افراد جامعه مطالعه را به عنوان یک نیاز احساس کنند و فرآیندی را اجرا کنیم که این نیاز و اساس افزایش سطح دانش مردم با فرهنگ کتاب‌خوانی معنی پیدا کند.
وی تاکید کرد: یکی از اولین پله‌ها برای رسیدن به قله مطالعه و کتاب‌خوانی، فراهم کردن فضای نیاز و اهمیت مطالعه و کتاب‌خوانی است و این نمایشگاه در خوش‌بینانه‌ترین حالت آن یک فروشگاه بزرگ کتاب است و یک بازار عرضه و تقاضا بین خریدار و ناشر است.
مدیر موسسه فرهنگی میرداماد گرگان تصریح کرد: خیلی از کتاب‌هایی که فروش خوبی دارند و مشهور هستند و تاثیر بالایی در ترویج فرهنگ مطالعه دارد را نمی‌توان در این نمایشگاه‌ها پیدا کرد که این یکی از اشکالات بزرگ نمایشگاه‌های استانی و نمایشگاه کتاب گلستان است.
خواجه‌نژاد بیان کرد: با این گرانی کتاب، دولت بیش از آن چیزی که برای نمایشگاه کتاب هزینه می‌کند باید برای گسترش کتاب‌خانه‌های عمومی هزینه کند که به مراتب تاثیر بالاتری در گسترش و ترویج فرهنگ مطالعه دارد.
وی در پایان ابراز کرد: باید جنبش بزرگی برای ترویج کتاب و کتابخوانی ایجاد شود که این امر نیازمند آن است تا همه نسبت به افزایش مطالعه اقدام کنند و گام بردارند.

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.