» » لزوم آشنایی بیشتر نسل جوان با کتاب

لزوم آشنایی بیشتر نسل جوان با کتاب

لزوم آشنایی بیشتر نسل جوان با کتاب

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: مردم به ویژه نسل جوان که به آینده خود فکر می‌کنند، باید بیشتر از دیگران با کتاب آشنا شوند و انس بگیرند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان آیت الله سیدکاظم نورمفیدی، عصر امروز در حاشیه بازدید از دهمین نمایشگاه سراسری کتاب استان در جمع خبرنگاران استان اظهار داشت: خوشبختانه وضعیت نمایشگاه خوب بوده و اقدامی که متولیان برای برگزاری آن انجام داده‌اند قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه کتاب دوستی است که دائماً به انسان فایده می رساند، افزود: کتاب همواره وجود انسان را گسترده می‌کند و سبب توسعه‌یافتگی فرد می‌شود البته به شرطی که کتاب های خوب خوانده شود.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به اینکه کتاب، یار مهربانی است که نه دورغ می گوید و نه تهمت می زند، بیان کرد: کتاب خوب به افراد آگاهی و علم می دهد و جامعه نیز باید قدر این دوست صمیمی و مفید را بداند.

وی با بیان اینکه سرانه مطالعه در جامعه پایین است، گفت: کشوری مانند ایران که در حال رشد و توسعه همه جانبه است، نیازمند اینست که همه افراد با کتاب آشنا شوند.

نماینده ولی فقیه در گلستان اظهار کرد: رشد و توسعه جامعه بدون نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی و بدون اینکه مردم اهل مطالعه، بررسی و تحقیق باشند امکانپذیر نیست، به ویژه نسل جوان که به آینده خود فکر می کند، برای اینکه آینده روشن و خوبی داشته باشند باید با کتاب آشنا شوند، بیشتر بخوانند و بیشتر یاد بگیرند.

وی گفت: این نمایشگاه‌ها نقش موثر و مفیدی برای توسعه کتابخوانی در جامعه دارد و همه باید برای توسعه این فرهنگ تلاش کنند.

 

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.