» » افزایش سطح مطالعه در جامعه، کاهش آسیب های اجتماعی را به دنبال دارذ

افزایش سطح مطالعه در جامعه، کاهش آسیب های اجتماعی را به دنبال دارذ

 رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: هرچه سطح اطلاعات و مطالعه مردم افزایش یافته و آموزش در جامعه رواج یابد، جرم، جنایت و خسارت کاهش یافته و آسیب‌های اجتماعی و هزینه‌های آن کاهش می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان هادی هاشمیان در حاشیه ششمین روز از نمایشگاه کتاب گلستان، افزود: اکنون میزان زیادی نیروی انتظامی و امنیتی و دستگاه‌های متعدد برای کاهش جرم کار می‌کنند و به صورت نمونه سالانه در تصادفات جاده‌ای ١٥ تا ٢٠ هزار نفر کشته می‌شوند که با آموزش می‌توان این‌ها را کاهش داد.

وی ادامه داد: استان گلستان در ایراد ضرب عمدی در رتبه نخست کشور قرار دارد اما اگر آموزش همگانی را گسترش دهیم و دستگاه‌های مختلف کمک کنند می‌توان این میزان را کاهش داد اما اکنون جای آموزش در دستگاه‌های فرهنگی ما خالی است.

هاشمیان گفت: دادگستری استان گلستان برای کاهش این آسیب‌ها، آموزش را در دستور کار خود قرار داده و خوشبختانه در راستای پیشگیری از وقوع جرم تاثیرگذار بوده و استان گلستان در ٦ ماه نخست امسال رتبه نخست کاهش وقوع جرائم را کسب کرده است.

وی افزود: این آموزش و طرح‌های پیشگیری را در دانشگاه‌ها و مدارس نیز آغاز کرده‌ایم و همکاری خوبی با آموزش و پرورش نیز آغاز شده و طرح همیار پیشگیری در مدارس استان اجرائی شده و قضات در مدارس حضور می‌یابند.

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: این آموزش‌ها موثر بوده و در ٦ ماه نخست امسال در مقایسه با سال گذشته ١٧ هزار پرونده در استان گلستان کاهش ورودی پرونده‌ها را داشته‌ایم که این نتیجه آموزش است.

هاشمیان با توجه به برگزاری نمایشگاه کتاب در گرگان گفت: هر چه اطلاعات مردم افزایش یابد سبب کاهش وقوع جرائم و رفع مشکلات با گفت‌وگو می‌شود و آسیب‌های اجتماعی در جامعه کاهش می‎یابد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.