» » » تشکیل سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی بندرگز در سال جاری

تشکیل سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی بندرگز در سال جاری

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرگز از برگزاری سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی با محوریت برنامه های اجرایی ادارات در اربعین حسینی در بندرگز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان لیلا هزار جریبی با بیان این نکته که سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال جاری برگزار شده، افزود: در این جلسه پیرامون برنامه های اجرایی ادارات در ایام اربعین حسینی در شهرستان و برگزاری سوگواره لب عطشان حسین (ع) در سطح استانی و اختتامیه آن در بندرگز مباحثی مطرح شد.

وی ادامه داد: آئین اختتامیه سوگواره لب عطشان با همکاری موسسه فرهنگی و هنری آوای کیمیای گلستان برگزار شد.

هزارجریبی ضمن اشاره به این نکته که این سوگواره در چند سال گذشته تماما در شهرستان گرگان برگزار می شد، اظهار کرد: امسال با توجه به همکاری اداره کل و مساعدت امام جمعه شهرستان قرار بر این شد که افتتاحیه در گرگان و اختتامیه با توجه به همکاری ادارات عضو شورای فرهنگ عمومی در بندرگز برگزار شود.

به گفته وی، این سوگواره در رشته های هنری عکاسی، فیلم و نماهنگ، خوشنویسی، طراحی و آواهای انقلابی در استان و استان های همجوار هم ساله برگزار می شود.

گفتنی است برگزاری برنامه دانش آموزی اربعین در مدرسه سماء بندرگز، برگزاری اختتامیه سوگواره لب عطشان حسین (ع) به صورت استانی، اجرای تعزیه به مناسبت اربعین حسینی از مصوبات سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بندرگز بود.

 

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.