» » مجوز 33نشریه استانی در دولت تدبیر و امید صادر شد

مجوز 33نشریه استانی در دولت تدبیر و امید صادر شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از صدور مجوز 33نشریه استانی در دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: در مدت مشابه مجوز 27پایگاه خبری در استان صادر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان حجت الاسلام علی اصغر فضیلت در سومین جلسه کارگروه رسانه و تبلیغات شورای پیشگیری از وقوع جرم استان با بیان این نکته که 93مجوز برای رسانه های استان صادر شده، افزود: از این تعداد 66مجوز اختصاص به نشریات مکتوب استان دارد.

وی رسانه را سبب تقویت رکن جمهوریت نظام اسلامی دانست و تصریح کرد: رسانه می تواند با استفاده از بسترهایی که برایش تعریف شده، امر به معروف کند.

حجت الاسلام فضیلت از مشکلات موجود برای تامین معیشت خبرنگاران یاد کرد و خواستار کمک تمامی دستگاه های اجرایی در همین راستا شد و گفت: نهادهای دولتی با تمکین قانون در راستای تقویت رسانه ها گام برداشته اند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه قانونگذار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را متولی رسانه مشخص کرده باید به قانون احترام گذاشته شود.

وی خواستار ارسال آگهی دستگاه های دولتی به نشریات از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان شد و افزود: با این اقدام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می تواند آگهی ها را به صورت عادلانه در بین نشریات توزیع کند.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان اگر 50درصد این امور رعایت شود وضعیت معیشت رسانه ها بهتر می شود.

وی در خاتمه تاکید کرد: بهتر است ارائه هرنوع خدمات در حوزه رسانه با هماهنگی این اداره کل باشد.

گفتنی است سومین جلسه کارگروه رسانه و تبلیغات شورای پیشگیری از وقوع جرم استان با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری گلستان، مدیرکل سیاسی انتخابات استانداری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و جمعی از مدیران مسئول، سرپرستان روزنامه های سراسری و خبرنگاران استانی برگزار شد.

 

 

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.