» » » دیدار معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با فرماندار و امام جمعه بندرگز

دیدار معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با فرماندار و امام جمعه بندرگز

 معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با فرماندار و امام جمعه بندرگز پیرامون موضوع جشنواره تئاتر خیابانی و نمایشنامه نویسی با موضوع قرآنی دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان این دیدار با حضور ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرگز، کارشناس تئاتر اداره کل استان و کارشناس هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرگز انجام شد.

در این جلسه ابتدا معاون هنری اداره کل ارشاد استان به اهمیت هنر و فعالیت هنرمندان اشاره کرد و گفت: برای رشد هنر در جامعه نیاز است تا این حوزه مورد توجه و حمایت واقع شود.

وی با بیان این نکته که هنر و هنرمند یکی از مهم ترین مسائل روز جامعه هستند، افزود: می توان از تاثیرگذاری مقوله هنر برای انتقال مفاهیم دینی بهره جست.

 قندهاری ضمن یادآوری این نکته که هنرمندان بعضی مواقع با مشکلات بزرگی دست و پنجه نرم می کنند، اظهار کرد: این امر باعث بلاتکلیفی در هنر استان و آن شهرستان می شود.

در ادامه این جلسه امام جمعه شهرستان بندرگز در خصوص هنر دینی، گفت: با هنر بهتر می توان معضلات جامعه را به زبان آورد و به مردم نشان داد زیرا قدرت درک هنر بسیار بالاست و مردم ما با زبان هنر بهتر آشنا هستند.

حجت الاسلام "سید ابوالفضل حسینی" اضافه کرد: پس اجرای اینگونه جشنواره ها در سطح شهرستانهای کوچکی مانند بندرگز بسیار لازم است تا مردم بدانند ارتباط هنر و دین بسیار نزدیک و به نوعی مکمل یکدیگر هستند .

 

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.