» » جشنواره «موسیقی آوای فجر گلستان» با ٢٢ گروه، اجرا می شود

جشنواره «موسیقی آوای فجر گلستان» با ٢٢ گروه، اجرا می شود

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان حجت‌الاسلام علی‌اصغر فضیلت ظهر پنجشنبه در نشست با عوامل اجرایی جشنواره موسیقی آوای فجر گلستان، گفت: یکی از دلایل برگزاری جشنواره موسیقی کشف استعدادهای موسیقیایی و ایجاد اعتمادبه‌نفس در نسل جوان و فعالان حوزه موسیقی است.

وی از اجرای ۲۲ گروه موسیقی بومی استانی در جشنواره موسیقی آوای فجر گلستان خبر داد و تصریح کرد: پنج گروه موسیقی سنتی، ۱۳ گروه پاپ و دو گروه کوبه‌ای اجرای صحنه‌ای و دو گروه موسیقی محلی اجرای میدانی دارند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد گلستان گفت: یک گروه بین‌المللی از کشور استونی و منتخبین و برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان استانی و کشوری هم در این جشنواره اجرای صحنه‌ای خواهند داشت.

حجت‌الاسلام فضیلت افزود: اجرا و انتشار پنج اثر تولیدشده در حوزه فرهنگ دینی از آهنگسازان و خوانندگان بومی استان (مناجات و اذان) از دیگر برنامه‌های جشنواره موسیقی آوای فجر گلستان است.

وی از برگزاری کارگاه‌های آموزشی باهدف تقویت بنیان‌های آموزشی در این جشنواره خبر داد و گفت: چهار کارگاه آموزشی با همکاری آموزشگاه‌های آزاد موسیقی استان در رشته‌های تربیت مربی موسیقی کودک با حضور مدرس از تهران، موسیقی دستگاهی ایران، سازدهنی و گیتار فلامنکو هم با حضور مدرسان استانی برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد گلستان گفت: تجلیل از پیشکسوتان، تقدیر از برگزیدگان جشنواره‌های کشوری و بین‌المللی، تقدیر از اساتید کارگاه‌های آموزشی و تقدیر از سرپرست گروه‌های شرکت‌کننده از دیگر برنامه‌های جشنواره موسیقی فجر گلستان است.

دو مجله تخصصی موسیقی در جشنواره موسیقی فجر رونمایی می شود

حجت‌الاسلام فضیلت از معرفی و رونمایی دو مجله تخصصی موسیقی در ایام برگزاری جشنواره خبر داد و افزود: فصلنامه «تار» به مدیرمسئولی اسماعیل شافعی (حوزه موسیقی استان) و فصلنامه فرهنگ موسیقی کودک به مدیرمسئولی مهدی عظیمی (حوزه آموزش موسیقی کودک) در ایام برگزاری جشنواره موسیقی رونمایی می‌شود.

وی در رابطه با مجری برگزاری این جشنواره گفت: بر اساس سیاست‌های کلی دولت و تدبیر و امید در برون سپاری برنامه‌های فرهنگی به بخش خصوصی موسسه «انجمن خیال» با توجه به پیشینه فعالیتی که داشت و با طی کردن سازوکار قانونی انتخاب شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد گلستان با بیان اینکه اساساً مجتمع تالار فخرالدین اسعد گرگانی برای موسیقی ساخته نشده است، تصریح کرد: فضای آکوستیک تالار برای تئاتر مناسب بوده ولی از آنجایی که مطالبه بوده ما موظف به پاسخگویی هستیم و اگر بخواهیم صد در صد برنامه‌های موسیقی را در آنجا اجرا کنیم باعث آسیب رسیدن به تالار می‌شود.

حجت‌الاسلام فضیلت افزود: در جشنواره موسیقی فجر امسال تنظیم صدا با نظارت واحد صوت تالار انجام می‌شود.

وی در خاتمه با بیان اینکه تمام تلاش ما این است که به سمت موسیقی علمی حرکت کنیم، گفت: ما در حال برداشتن گام‌های نخست هستیم و در واقع نخستین گام این موضوع این است که جامعه موسیقی این مسئله را به عنوان یک پیش‌نیاز قبول کند و بپذیرد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.