» » هدف جشنواره موسیقی تقویت و تشویق گروه های بومی است

هدف جشنواره موسیقی تقویت و تشویق گروه های بومی است

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان قاسم قندهاری، افزود: ١٢ گروه بومی، یک گروه بین المللی و چهار برگزیده جشنواره موسیقی جوان از نهم تا ١٣ بهمن ماه در تالار فخرالدین اسعد گرگانی اجرا دارند.

وی به برگزاری سه کارگاه آموزشی در این مدت اشاره کرد و گفت: کارگاه آموزشی موسیقی کودک، موسیقی ایرانی و ساز دهنی از برنامه های جانبی جشنواره به شمار می رود.

قندهاری با اعلام این مطلب که انجمن موسیقی استان به عنوان مجری جشنواره بودند، اظهار کرد: موسسه فرهنگی، هنری خیال حامی مالی جشنواره موسیقی آوای فجر استان است.

وی تجلیل از پیشکسوتان، تقدیر از برگزیدگان جشنواره های کشوری و بین المللی، تقدیر از اساتید کارگاه و تقدیر از سرپرست گروه ها از دیگر برنامه های جشنواره موسیقی فجر گلستان است.

معاون هنری اداره کل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان به رونمایی از دو مجله هنری در آئین اختتامیه جشنواره خبر داد و افزود: از مجله "فرهنگ موسیقی کودک" به مدیر مسئولی مهدی عظیمی و فصلنامه "تار" به مدیر مسئولی اسماعیل شافعی در جشنواره رونمایی می شود.

وی استفاده از ظرفیت موسیقی در ارائه مفاهیم و ارزش های انقلاب اسلامی، احیا فضای موسیقی بومی در استان در جهت حفظ هنرهای بومی، نگاه تقویت و تشویق گروه های بومی و ارائه پتانسیل بومی استان در مقیاس کشوری و توجه به امر آموزش صحیح موسیقی و برگزاری کارگاه تخصصی مرتبط را از اهداف جشنواره موسیقی آوای فجر بیان کرد.

گفتنی است ٢٢گروه موسیقی به مدت پنج روز در جشنواره موسیقی آوای فجر گلستان واقع در تالار فخرالدین اسعد گرگانی اجرا دارند.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.