» » نوای شورانگیز اهوراییان در شب دوم جشنواره موسیقی گلستان خاطره شد

نوای شورانگیز اهوراییان در شب دوم جشنواره موسیقی گلستان خاطره شد

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، شور و حرارت اجراهای گروه‌های موسیقی در شب دوم از جشنواره موسیقی آوای فجر گلستان به سرمای هوای بارانی شبانه‌ی گرگان غلبه کرد و تماشاگران با خاطره‌ای خوش تالار فخرالدین اسعد گرگانی را ترک کردند.

نخستین شب از جشنواره موسیقی آوای فجر گلستان که با اجرای گروه‌های موسیقی «مهرگان»، «توماتیتو»، «پالیزان» و اجرای تک‌نوازی سوگند لطفی به پایان رسید با اجرای سه گروه دیگر در شب دوم ادامه پیدا کرد.

با توجه به بارش باران و سردی هوا انتظار می‌رفت استقبال از دومین شب جشنواره موسیقی آوای فجر گلستان نسبت به شب افتتاحیه کاهش داشته باشد اما پارک فشرده خودروها در فضای پارکینگ تالار فخرالدین اسعد گرگانی از ۴۰ دقیقه مانده به آغاز برنامه شب دوم جشنواره موسیقی گلستان نشان از استقبال مردم هنردوست گرگانی از دومین شب اجرا را دارد.

نخستین گروهی که در این شب به روی صحنه رفت گروه ارکست ۳۵ نفره «شورانگیز» به سرپرستی علی ملک محمودی بود که نخستین حضور خود در جشنواره فجر را تجربه می‌کرد. این گروه سال ۹۴ تأسیس‌شده و اعضای آن از هنرجوهای علی ملک محمودی هستند.

ملک محمودی در رابطه با برنامه‌های آینده این گروه اظهار کرد: این ارکست از بخش‌هایی مانند پاپ، کلاسیک، محلی و ... تشکیل‌شده و امروز با سه قطعه ای که اجرا کردیم گوشه ای از آن را نشان دادیم و تصمیم داریم برنامه‌های خود را تا جایی ادامه دهیم که به سمت اجراهای مجزا حرکت کنیم.

اجرای دوم به گروه زریاب (گیتار فلامینکو) به سرپرستی سام عرب علی برگزار شد و این گروه پنج قطعه اجرا کردند.

امیرعلی جانبگلو یازده‌ساله به‌عنوان برگزیده جشنواره موسیقی جوان گلستان در گروه ویالون به هنرنمایی پرداخت و دو قطعه به نام‌های سرای امید استاد لطفی و چهارمضراب ماهور را اجرا کرد.

حضور «قارنلی» در دومین شب جشنواره آوای فجر گلستان

سورپرایز دومین شب جشنواره موسیقی آوای فجر گلستان حضور علیرضا گالش یا همان قارنلی شخصیت طنزپرداز معروف گلستانی در محل اجرای موسیقی آوای فجر بود که دقایقی شادی و خنده را به سالن تالار فخرالدین اسعد گرگانی هدیه کرد.

مراسم قرعه‌کشی دو قالیچه اهدایی از سوی اسپانسر جشنواره بین حضار در سالن هم توسط قارنلی انجام شد.

گروه سومی که برای اجرا به روی صحنه آمد گروه کوبه‌ای «اهوراییان» به سرپرستی احمد پور اکبر بود. «ترش‌رو»، «وطن»، «ای گلم» و «ای یوسف» قطعاتی بود که توسط اهوراییان اجرا شدند و مورد تشویق حضار قرار گرفتند.

رضایت از اجرای گروه اهوراییان به‌قدری بود که غریب به بیش از ۹۰ درصد تماشاگران این اجرا را بهترین اجرای شب دوم دانستند و لب به تحسین آن گشودند.

خانم مرادی یکی از تماشاگرانی که به همراه دخترش به این جشنواره آمده بود،گفت: من تاکنون در برنامه‌های این‌چنینی در قالب جشنواره موسیقی شرکت نکرده بودم اما اجرای امشب واقعاً روحیه‌ام را عوض کرد و تمایل دارم روزهای آتی هم در این جشنواره شرکت کنم.

بانویی دیگر بابیان اینکه دف‌نوازی گروه اهوراییان من را به این ساز علاقه‌مند کرد، افزود: زمانی که در بطن چنین برنامه و جشنواره‌هایی قرار می‌گیریم احساس می‌کنیم لازم است برنامه‌ها و تفریحات سالمی این‌چنینی نه‌فقط سالی یک‌بار بلکه سالی چند بار برگزار شود تا در نشاط اجتماعی جامعه مؤثر باشد.

احمد پور اکبر هم در حاشیه جشنواره موسیقی آوای فجر گلستان در رابطه با ابراز احساسات مردم نسبت به گروه اهوراییان، گفت: همیشه تلاش کردم جوری ساز بنوازم که بتوانم حس واقعی خود را به مخاطب هدیه کنم و مردم را نسبت به این ساز علاقه‌مند کنم.

وی از همراهی با سالار عقیلی در کنسرتی که ۱۵ بهمن در تهران برگزار می‌شود، خبر داد و گفت: در سال ۹۳ هم با همراهی سالار عقیلی در تالار وحدت تهران کنسرتی را اجرا کرده‌ایم.

دومین شب جشنواره موسیقی آوای فجر هم بانوای شورانگیز اهوراییان و هنرنمایی امیرعلی ۱۱ ساله به پایان رسید و این جشنواره در روز سوم با اجرای گروه «یسنا» به سرپرستی ارسلان محبوبي راد، گروه کوبه‌ای «دیبا» به سرپرستی رؤیا ریاضی، گروه کر «آداک» به سرپرستی ابوذر اسماعیلی ادامه می‌یابد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.