صفحه نخست / آیین اختتامیه جشنواره موسیقی آوای فجر گلستان

آیین اختتامیه جشنواره موسیقی آوای فجر گلستان

عصر روز شنبه 19 اسفند ماه آیین اختتامیه جشنواره موسیقی آوای فجر گلستان با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، پیشکسوتان و جوانان پر شور عرصه موسیقی استان در تالارفخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در ابتدای مراسم"حامد جنتی" یکی از اعضای هیات امنای انجمن موسیق استان ضمن خوش آمدگویی به مدعوین و قدردانی از هنرمندان و عوامل اجرایی جشنواره، گفت: موسیقی یکی از رمز آلودترین جلوه های خداوندی است و این جشنواره جلوه گاه بخشی از ظرفیت استان بود و پیامی به مسئولان که اهالی موسیقی به کار خودشان ایمان دارند.

حامد جنتی افزود: موسیقی استان برای پویایی، رشد و بالندگی بیشتر از سویی نیازمند اتحاد بین هنرمندان،اساتید،آموزشگاه ها و موسسات هنری است و از سویی دیگر همراهی و حمایت مردم و جامعه را خواستار است.

در ادامه مراسم گروه موسیقی "للوا" با اجرای چند قطعه زیبای فولکوریک شوری تازه در سالن زیبای فخرالدین اسعد گرگانی پدید آورد و مخاطبان را آماده شنیدن سخنان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان کرد.

حجت الاسلام علی اصغر فضیلت نیز با یاد هنرمندان پیشکسوت و نقش آفرینان عرصه موسیقی استان و ابراز قدردانی و دستمریزاد به همکارانش سخنانش را آغاز کرد و ابراز داشت: هدف اصلی از برگزاری این جشنواره را توجه به هنرمندان بومی، توجه به سرمایه های جوان ،بستر سازی برای شکوفایی و ظهور و بروز نسل جدید، پویایی بیشتر آموزشگاها،امید افزایی، افزایش روحیه خودباوری و نشاط برشمرد.

این مدیر استانی ضمن اشاره به کاهش 75 درصدی اعتبارات، اظهار داشت: علی رغم کاهش اعتبارات کاهش برنامه و فعالیت نداشتیم و امیدواریم با غنیمت شمردن حضور نسل جوان و امید و همدلی بتوانیم خلاء ها را پرکنیم و گام های محکم تری برای فرهنگ و هنر این استان برداریم.

حجت الاسلام فضیلت در خاتمه به رویکرد آن اداره کل در سال 97 اشاره کرد و گفت: تشکیل شورای سیاست گزاری موسیقی استان، رقم زدن جشنواره از دل اجراهای خوب و فاخر در طول سال و ساماندهی آموزشگاه هاو توجه ویژه به کارت صلاحیت تدریس مدرسان در دستور کار قرار دارد.

بر اساس این گزارش: هنرنمایی گروه موسیقی "قزلباش" به سرپرستی "محمد نعیمی" از رامیان و اجرای قطعاتی در وصف رسول اکرم (ص) و تصنیف های خاطره انگیز  پایان بخش نواهای موسیقایی در این جشنواره بود.

گفتنی است رونمایی از 7 عنوان کتاب، مجله و آلبوم موسیقی و تجلیل از 34 گروه شرکت کننده از دیگر برنامه های اجرا شده در جشنواره موسیقی آوای فجر گلستان بود.

20 اسفند 1396, 09:50
بازگشت