صفحه نخست / آیین نکوداشت استاد موسی جرجانی برگزار شد

آیین نکوداشت استاد موسی جرجانی برگزار شد

صبح روز پنج‌شنبه 9 فروردین‌ماه آیین نکوداشت استاد موسی جرجانی نویسنده،هنرمند، خبرنگار و تهیه‌کننده ترکمن با حضور نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری گلستان ،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی در شهرستان آق‌قلا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان حجت‌الاسلام علی‌اصغر فضیلت در این مراسم، گفت: اگر به مقوله‌هایی مانند ایثار و شهادت و دفاع از کیان اسلامی ارزش و بهایی داده نشود به مرور شاهد فراموش‌شدن و کنار گذاشته شدن آن‌ها خواهیم بود.

وی ادامه داد:هراندازه افراد جامعه‌ای به فرهنگ و هنر خویش توجه نشان دهند و به آن بپردازند و در قبال آن‌ها احساس مسئولیت نمایند شخصیت و هویت اصیل خودشان را پیدا خواهند کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با اذعان بر اینکه فعالان و حافظان فرهنگ و هنر سرمایه‌های جامعه هستند،تصریح کرد: پیدایش این‌گونه سرمایه‌ها بسیار سخت و طاقت‌فرسا است و برای ایجاد آن‌ها سرمایه‌های مادی فراوانی باید صرف شود.

وی در خاتمه ابراز داشت: توجه به اندیشه ورزان و تأثیرگذاران فکر و اندیشه درواقع توجه به بنیان‌های فکری آن جامعه است و برگزاری آیین‌هایی از این دست را هوشیاری نسل آینده در قبال ظرفیت‌های موجود جامعه دانست و گفت: مادامی که نسل بعدی متوجه پتانسیل‌های فرهنگی و هنری جامعه خود باشد می‌تواند از آثار سوء آسیب‌های اجتماعی مصون بماند.

گفتنی است در پایان مراسم از موسی جرجانی به‌پاس 40 سال تلاش وافر در عرصه فرهنگ و هنر تجلیل به عمل آمد و از عنوان کتاب جدید وی رونمایی شد.

9 فروردین 1397, 23:21
بازگشت