صفحه نخست / برگزاری همایش بزرگداشت فردوسی در شهرستان کردکوی

برگزاری همایش بزرگداشت فردوسی در شهرستان کردکوی

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کردکوی از برگزاری دومین همایش بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی با همکاری شورای شهر ، شهرداری و موسسه دارالفنون  کردکوی دومین در روز سه شنبه ٢٥ اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامی گلستان "یاسر مسعودی" ادامه داد:زبان فارسی هویت ملی هر ایرانی و شاهنامه گنجینه  فرهنگی و ادبی ملت ایران است که باید آن‌ را پاس داشت. وی افزود: حکیم ابوالقاسم فردوسی حماسه‌سرای نامی ایران در عصر تهاجم بیگانگان و با هدف پاسداشت مواریث فرهنگی، تاریخی و تمدنی ایران زمین، دست به سرائیدن اشعاری زد که امروز در قالب شاهنامه می شناسیم.

مسعودی با تاکید بر این‌ که فردوسی در میان تمام شاعران فارسی زبان دارای جایگاهی رفیع است و از وی در تاریخ به‌عنوان احیا کننده زبان و ادبیات فارسی یاد می‌شود، اظهار داشت: شاهنامه فردوسی یکی ‌از غنی‌ترین و ارزشمندترین گنجینه‌های زبان و ادب فارسی است و بدون تردید نخستین کتابی است که پاسدار کلمات درست و زیبای زبان دری شده و آنها را با درستی و امانت‌داری به دست نسل‌های بعدی سپرده است.

مسعودی در خاتمه گفت : شاهنامه خوانی دو کودک خردسال "ماتیسا حسینی" و "آیلین امیری" ، سخنرانی "استاد غلامعلی قاری" شاهنامه پژوه استان گلستان ، اجرای شاهنامه خوانی "استاد احمد سفیدیان" ، شعرخوانی "استاد مرادی" ، اجرای قطعه کباده خانم عقیلی ، شاهنامه خوانی " بیژن و منیژه " توسط خانم "سمیه زاهد" و نقالی هفت خوان رستم از جمله برنامه های اجرا شده در این آیین نکوداشت بود.

گفتنی است در پایان برنامه با اهدای جایزه  از تعدادی کودکان و نوجوانان شاهنامه خوان تقدیر به عمل آمد.

26 اردیبهشت 1397, 11:53
بازگشت